הישג ענק: זוכה ישראלי ראשון ב"פרס נובל" למתמטיקה

מתמטיקאי ישראלי זכה לראשונה בפרס המקביל לפרס נובל במתמטיקה: פרופ' אילון לינדנשטראוס מהאוניברסיטה העברית זכה במדלית פילדס היוקרתית - שנחשבת למקבילה לפרס הנובל. בניגוד לזוכי הנובל הוא יסתפק בפרס של 15 אלף דולר אבל יזכה גם בתואר הישראלי הראשון שמחזיק בתואר

פרופ' אילון לינדנשטראוס, ארכיון (חדשות 2)

הישג לאקדמיה הישראלית: פרופ' אילון לינדנשטראוס מהאוניברסיטה העברית הוא הזוכה הישראלי הראשון במדלית פילדס, הנחשבת לפרס החשוב ביותר בחקר המתמטיקה ומכונה גם כ"פרס נובל" למתמטיקה, כך דווח בגלי צה"ל.

לינדנשטראוס בן ה-40 זכה בפרס על מחקרו בתחום תורת המספרים. הפרס מוענק אחת לארבע שנים למתמטיקאים מתחת לגיל 40 ונועד לעודד מתמטיקאים שהגיעו להישגים יוצאי דופן. לינדנשטראוס יזכה בפרס של כ-15 אלף דולר, סכום זעום בהשוואה לסכום אותו מקבלים חתני פרס נובל - מיליון דולר.

לינדנשטראוס נולד בירושלים ב-1970, לנעמי וליורם לינדנשטראוס, מתמטיקאי וחתן פרס ישראל למתמטיקה. בגיל 18 ייצג את ישראל באולימפיאדת המתמטיקה הבינלאומית וזכה במדליית ארד‏. את שירותו הצבאי העביר בתוכנית תלפיות של חיל האוויר ובמהלך שירותו זכה בפרס ביטחון ישראל.

ללינדנשטראוס תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה, תואר שני ודוקטורט במתמטיקה, את כולם סיים בהאוניברסיטה העברית. כמו כן, הוא היה חבר במכון ללימודים מתקדמים באוניברסיטה האמריקנית היוקרתית פרינסטון; מאוחר יותר קיבל משרה באוניברסיטת סטנפורד ואחר כך מונה לפרופסור בפרינסטון.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק