אזהרה: חברות בפייסבוק עם הבנק מסוכנת

אם גם אתם חברים של הבנק שלכם בפייסבוק או ברשת חברתית אחרת, כדאי שתיזהרו - אתם עלולים לעזור למי שרוצה לפרוץ לחשבון הבנק שלכם. אפילו בנק ישראל מוציא הנחיה בנושא

חברות מסוכנת: כמו כמעט כל חברה במשק, גם הבנקים נמצאים ברשתות חברתיות כמו הפייסבוק והטוויטר. כעת מתברר שהחברות עם הבנקים עלולה להביא לפריצת חשבון הבנק שלנו.

המפקח על הבנקים מגלה היום כי קיימים כמה סיכונים ביחסים של הלקוחות עם הבנקים דרך פייסבוק ורשתות דומות, עד כדי סכנה של חשיפת הסיסמא שלנו.

ההנחיות של המפקח רוני חזקיהו חושפות את נקודות התורפה, ומעלות נקודות למחשבה בפעם הבאה שאתם עושים לייק בעמוד של הבנק שלכם. בפרופיל הפייסבוק הגולשים מגלים את תאריך הלידה שלהם, את שם הילדים והכלב. אלו תשובות לסוג השאלות שהבנק שואל כדי לגלות לכם מהי הסיסמה לפעולות בטלפון או באינטרנט.

אין יכולת לאבטח את ההתקשרות

אזהרה אינה תקפה רק לבנקים אלא גם לנותני שירות אחרים כמו ספקי אינטרנט, טלוויזיה וחברות סלולר. דרך שימוש בפייסבוק עולה חשש נוסף -מידע שקרי שיכולים גורמים אינטרסנטיים להפיץ על השירותים שנותנים הבנקים בלי אישור, עלול להטעות את הלקוחות שבוטחים בעמוד הפייסבוק כמידע אמין מהבנק.

אולם החשש המרכזי הוא שאין יכולת באמת לאבטח את ההתקשרות דרך הפייסבוק, כיוון שהיא לא נעשית באתר של הבנק אלא ברשת חברתית חיצונית. ההנחיות של המפקח חשובות להתנהלות הבנקים אבל בעיקר להתנהלות שלנו הלקוחות, לא לבטוח בשום דבר שאנחנו פוגשים שם ברשתות החברתיות ובעיקר - שהיד שלנו לא תהיה קלה בקליק על הלייק.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק