זהירות: מתעדים אתכם ללא ידיעתכם

מקומות רבים מצולמים כיום במצלמות אבטחה – את זה אנחנו כבר יודעים. מה שפחות ידוע הוא שבמקרים רבים, ניתן לצפות בחומרים המצולמים באינטרנט, בלי שום אבטחה או אמצעי הגנה. סטודנט בבצלאל התחבר לאלפי מצלמות אבטחה ברחבי העולם ועשה מזה סרט

סטודנט ישראלי מבצלאל החליט לעשות סרט מיוחד במינו, כזה המורכב מצילומי מצלמות אבטחה מרחבי העולם. הכוכבים בסרט הם פקיד קבלה בסיאטל שמנמנם בזמן העבודה, צעיר בלגי שננטש לבדו במסעדה ובני זוג רוסיים ברגע אינטימי שבטוחים שאיש לא צופה בהם.

"מי שהציב את המצלמות לא חסם אותם", מסביר במאי הסרט CINEMA SECURRITY, אסף רייטר. לדבריו, החומרים המצולמים נותרו חשופים לשם שימוש של בעלי המצלמות והם פשוט יושבים וקיימים ברשת. רייטר מסביר כי אפילו דרך אתר גוגל ניתן למצוא רשימה של אינספור מצלמות, פשוט ללחוץ ולצפות.

רייטר התחבר לשם הכנת הסרט ל-3,000 מצלמות אבטחה מ-71 מדינות ברחבי העולם שחוברו לרשת אבל לא נחסמו. התוצאה מרתקת אך בו בזמן גם מפחידה, כי המצלמות חשופות לכולם בשידור חי באינטרנט, לרוב ללא ידיעתם של המצולמים.

"מסמך היסטורי מצמרר"

מזכירה במקסיקו שהבוס שלה רוצה כנראה מעוניין לפקח עליה, גבר מפלורידה שביקש להשגיח על הבייביסיטר, בריכה בגרמניה שמתעדת את המבקרים כשגופם חשוף מתחת למים ובחורה צרפתייה שרק חושבת שהחוף בו היא משתזפת בעירום הוא פרטי הם רק חלק מהמצולמים.

"אנחנו רואים מה קורה אצל השכן למעלה, מה קורה אצל השכן למעלה. בעיני הסרט הזה הוא יותר מסמך היסטורי מצמרר לגמרי, אומר פרופ' דודו מזח, ראש החוג לאמנויות המסך בבצלאל.

הכל פתוח, נגיש וזמין באינטרנט בזמן אמת, רק מכיוון שאף אחד לא טרח לחסום את המצלמות המשדרות מסביב לשעון. ולמרבה הפתעתו של יוצר הסרט שכבר חשב שראה הכל, לאחר שהחליט לסיים אותו עם צילומי שקיעה בים הוא התחבר למצלמה בחוף תל-אביב, ואז ראה את ההורים שלו רצים על החוף. לזה הוא לא היה מוכן. 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק