מי מאזין לנו לשיחות בטלפון הנייד?

חוקרים בבריטניה מזהירים כי אם חברות הסלולר לא ידאגו לשפר את רמת האבטחה של הרשתות הסלולריות, ייתכן שהאקרים יוכלו בקלות להאזין לשיחות שאנחנו מנהלים. כעת, הם קוראים לכל אחד לבדוק את רמת האבטחה של הרשת הסלולרית ולהפעיל לחץ על חברות הסלולר

כדאי להגביר את רמת האבטחה. אילוסטרציה (רויטרס)

קבוצה של חוקרי אבטחה בריטים יצאה היום בקריאה למשתמשי הטלפון הנייד בבריטניה וברחבי העולם - כדאי שתבדקו אם חברת הסלולרי שלכם עושה את הדרוש כדי למנוע מגורמים בלתי רצויים להאזין לשיחות שאתם מנהלים.

"אנחנו רוצים לעודד אנשים ללמוד את הנושא הזה ולבדוק אם הרשתות הסלולריות שהם עושים בהן שימוש מאובטחות, כדי לשפר את הפעילות של החברות הסלולרית שלא תמיד עושות זאת", אמרה ד"ר קרסטן נול, החוקרת שמובילה את הפרויקט.

אחת המטרות שהציבו לעצמם החוקרים הבריטים היא לחשוף את החברות הסלולריות שמעמידות את המשתמשים שלהם בסיכון לכך שהשיחות שהם מנהלים ייחשפו או יתועדו. "בנינו כלים שיכולים לסייע להגביר את רמת האבטחה", הוסיפה ד"ר נויל.

מאז שנת 2007 חלה עליה בדיווחים על פריצות לשיחות וציתותים ברשתות הסלולריות, במקביל לכניסת טלפונים מהדור השלישי ורשתות ה-GSM. "מאוד קל להאקרים להתגבר על המגבלות הטכנולוגיות הקיימות שמציבות חברות הסלולר כדי להילחם בתופעה, אמרה נויל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק