מה הציוצים שלנו אומרים עלינו?

מצייצים עד הגג: חוקרים באוניברסיטת הרווארד פיתחו תוכנה מיוחדת שמסוגלת למפות את ציוצי הטוויטר ברחבי העולם ולדעת מהו מצב הרוח הלאומי לפי מילות המפתח שמופיעות בו. הציוצים מראים באופן חד משמעי שאנחנו הכי מאושרים בבוקר יום המנוחה שלנו וכאשר מזג האוויר חמים

מצב האומה בטוויטר (חדשות 2)

מי שטוב לו ושמח - שיצייץ. חוקרים אמריקנים הצליחו לאחרונה ליצור תוכנה שמנתחת את הציוצים של אנשים ברחבי המדינה וממפה לפי אתר טוויטר את מצבי הרוח שלהם. "מפת האושר" מאפשרת לדעת איפה מצייצים משמחה, והיכן נגמר היום בקול ציוץ חלוש.

החוקרים מאוניברסיטת הרווארד שעבדו על פרויקט שנקרא "דופק האומה" יצרו מפה צבעונית שבה ניתן לגלות את מצב הרוח בהתאם לגוון. ממצאי המחקר חשפו מספר מסקנות מעניינות: ראשית, האמריקנים מאושרים יותר בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב המאוחרות; חוץ מזה, מזג אוויר חמים ונוח מעודד ציוצים מאושרים ואנשים הכי מאושרם ביום המנוחה שלהם - שבארה"ב מדובר על יום ראשון.

 השאיפה של החוקרים היא שיהיה ניתן בעתיד לעקוב אחרי המצב הרוח הלאומי לפי בדיקה כוללנית של הציוצים בטוויטר. "כעת נוכל לעקוב אחרי הדרך שבה מתפשטים רעיונות ודעות ברשת החברתית", אמר סיום לימן, חוקר בכיר בצוות החוקרים.

כעת, לאחר שהחוקרים הוכיחו את מה שכולנו יודעים כבר מזמן, שהציוצים שלנו ושל חברינו מעצבים את הרגשות שלנו, נותרה שאלה אחת פתוחה - האם גם אתם מוכנים לתרום את ציוציכם לטובת המדע?