בקרוב: מצלמה ביתית בתלת-מימד

רשמו את התאריך הבא ביומנים: ספטמבר, 2010. החל מהחודש הזה יימכר באירופה גאדג'ט טכנולוגי חדש שצפוי לשגע את העולם - מצלמה ביתית שיכולה לצלם בטכנולוגיית תלת מימד. המצלמה, בעלת שתי העדשות, צפוי לאפשר לכל מי שיחפוץ לתעד את האירועים החשובים ביותר בחיים בשלושה מימדים. בקרוב בישראל?

מצלמת התלת מימד - בקרוב אצלכם (חדשות 2)

אם תמיד חלמתם להיות כמו ג'יימס קמרון, היוצר של הסרט הראשון בתלת מימד - "אוואטר", נראה שבקרוב מאוד תוכלו כנראה להגשים את החלום באמצעות גאדג'ט עתידני שייצא לחנויות: מצלמה ביתית שמסוגלת לצלם סרטוני וידאו בתלת מימד.

המצלמה התלת מימדית החדשה, פנסוניק HDC-SDT750, תצא לחנויות באירופה כבר בחודש ספטמבר הקרוב. יש לה שתי עדשות מיוחדות והיא פותחה באולפנים של הוליווד במהלך השנים האחרונות. בתחילה חשבו המפתחים כי ייעשה בה שימוש רק בסרטים, אבל בהמשך הוחלט לאפשר לכל הצרכנים הפרטיים לצלם בתלת מימד את החופשה המשפחתית.

אז מה יוכלו המשתמשים הנלהבים לעשות בעזרת המצלמה המשוכללת? הם יוכלו, למשל, לערוך את סרטי התלת מימד, להעתיק סרטים שלמים למחשב או לצרוב אותם ישירות על DVD ו-Blue ray. כדי לראות את הסרטים בתלת מימד יהיה צורך, כמובן, בטלוויזיה שמסוגלת לשדר בשלושה מימדים.

לכל אלו שירצו להשתמש במצלמה כדי לצלם סרטים באיכות רגילה, תהיה אפשרות להשתמש רק באחת העדשות. "טכנולוגיית התלת מימד היא עתיד תעשיית הבידור", אמר ברנבי סייקס, דובר פנסוניק. "דמיינו לכם תיעוד של צעדיו הראשונים של בנכם, בתלת מימד. זה ממש יחייה את הזכונות", הוסיף סייקס.

בחברה צופים הרבה מאוד ביקוש למוצר החדש ומפתחי יו-טיוב כבר מתחילים לפתח ערוץ תלת מימד נפרד באתר שיתוף הקבצים. האם המהפכה הבאה כבר בפתח?