ח"כים לפייסבוק: התקינו לחצן מצוקה

חברי הכנסת מושפעים מהנעשה ברשת החברתית פייסבוק בבריטניה: 10 ח"כים נענו לבקשתו של אבשלום אדרת, שבנו התאבד בעידוד גולשים, ופנו להנהלת פייסבוק כדי שתוסיף כפתור מצוקה גם לגולשים הישראלים. לחיצה על הכפתור תשלח אות למשטרה ותסייע לאתר את הגולש שנמצא במצוקה

מקווים שהכפתור ימנע את הטרגדיה הבאה (חדשות 2)

הרשת החברתית פייסבוק מציעה יתרונות רבים לחברים בה: אפשר להכיר אנשים חדשים, להתעדכן בדברים שקורים בחייהם ולעדכן את חבריכם מבלי לפגוש אותם באופן אישי. אך לצד היתרונות, ישנם סוטים ונוכלים שמנצלים את החשיפה ברשת למטרות פסולות.

יוזמה שהגיעה מצד ארגון למניעת הטרדות ילדים בבריטניה הביאה להתקנת אפליקציה של כפתור מצוקה בפייסבוק - שמקשרת את הגולש עם ארגוני סיוע. היוזמה מצאה חן בעיני חברי הכנסת הישראלים שמבקשים לאמץ את האפליקציה גם בארץ. עשרה חברי כנסת ובראשם ח"כ זאב ביילסקי פנו להנהלת פיסבוק העולמית בבקשה להוסיף "כפתור מצוקה" גם עבור הגולשים הישראלים, כפי שפורסם הבוקר בעיתון מעריב.

היוזמה הגיעה בעקבות שיחה של ביילסקי עם ד"ר אבשלום אדרת, שבנו החייל התאבד בשנת 1997 לאחר שקיבל "הדרכה" מגולשים כיצדל ירות בעצמו ברובה M-16. "הוא סיפר על קשיים עצומים, ובתגובה קיבל הודעות שעודדו אותו לשים קץ לחייו. אין ספק שאילו היה אז כפתור מצוקה באינטרנט, ניתן היה להציל את חייו", אמר אדרת.

אותות המצוקה שישלחו גולשים באינטרנט, צפויים להיות מופנים באופן אוטומטי לאתר של עמותת אשנ"ב - אנשים למען שימוש נבון באינטרנט, ומתנדבים המאיישים את האתר יפנו את הפניות למשטרה או לגורמי סיוע אחרים על סמך כתובת ה-IP. כך מקווים, ניתן יהיה לאתר את הגולש בזמן ולמנוע טרגדיה נוספת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק