צפו באיש עם הרגליים הביוניות

עד לפני ארבעה חודשים היידן אלן שמשותק בחלק גופו התחתון היה מקובע לכיסא הגלגלים. עכשיו היידן יכול להשתלב בכל סביבה, ובעזרת פיתוח חדשני הנכות כבר לא מגבילה אותו. הכירו את הריקס - הרגליים הביוניות מניו זילנד

עד לפני ארבעה חודשים היידן אלן ראה את העולם מגובה של כיסא הגלגלים. עכשיו בזכות פיתוח חדש מניו זילנד, הריקס, הוא מצליח לנהל חיים כמעט שגרתיים.

הריקס היא מערכת של רגליים ביוניות הבנויות על פי מידותיו של היידן. הוא שולט בהם בעזרת ג'ויסטיק מיוחד שממוקם סמוך לכף היד - בגובה החגורה. היום היידן לא מחפש סביבת עבודה מותאמת לנכים. הוא אמנם משותק ברגליו אבל מבצע את עבודתו בעמידה, אפילו ממושכת.

היידן קודח, חורט, עובד במכאניקה עדינה והרגליים הביוניות שלו מעניקות לו יציבה מושלמת. היתרונות לא רק בסביבת העבודה אלא גם בבית, בשעות הפנאי - שום דבר כבר לא רחוק מהישג ידו - הכול בגובה העיניים.

מערכת הרגליים הביוניות היא פיתוח של חברת רובוטיקה שמוצאת פתרונות מכנים מתוחכמים לפגיעות של הגוף. על פי אנשי החברה, הריקס יכול גם לסייע למשתמש במדרגות או בדרכים משופעות. השיפור ניכר ראשית במצבו הפיזי, הגופני של היידן - השרירים עובדים והגוף לא מתנוון, הוא מספר שגם ההרגשה מעולה, הוא מצליח לעמוד שוב הרגליים, להרגיש בשמים.