האקרים טורקים: משעמם לכם? כך תקללו יהודים

מאז המשט לעזה עשרות אלפי ישראלים גילו שכתובות המייל והפייסבוק שלהם נפרצו. האקרים טורקים פרצו למאגרי המידע של כמה אתרים בארץ ושלפו משם שם משתמש וססמה, אותה החליפו והפיצו לכל דורש. איך אפשר להימנע מזה? הקפידו להשתמש בססמה שונה בכל אתר בו אתם רשומים

זו היתה נקמתם של ההאקרים הטורקים על אירועי המשט לעזה: לפני כחודש התעוררו ישראלים רבים וגילו שחשבונות הדואר האלקטרוני והפייסבוק שלהם - נפרצו. עכשיו מתבררים פרטים ראשונים על הדרך שבה בוצעה הפריצה.

לידי חדשות 2 הגיעו תכתובות בין האקרים טורקים, המתרברבים בפריצה למספר אתרי אינטרנט ישראלים גדולים. המדובר, בין היתר, באתרים כמו לוח הדירות הפופולרי הומלס, אתר פיצה האט ועוד, מהם נגנבו עשרות אלפי שמות משתמש וסיסמאות.

כך למשל, כותב האקר תורכי המכונה CYBERISLAM: "90% מהחשבונות האלה בידינו, החלפנו להם את הסיסמא ל-cyber-warrior, מי שמשעמם לו ורוצה לקלל יהודים יכול להשתמש בכתובות שלמטה". האקרים אחרים כתבו: "כל הכבוד, בשם האל".

אם נפגעתם מהפריצות, כנראה תוכלו לתבוע את האתרים מהם פרטיכם נגנבו. עו"ד קלינגר, מומחה בדיני אינטרנט אומר: "האתרים הנפרצים התרשלו, זו עבירה על החוק ואפשר לתבוע אותם".

ההאקרים ניצלו את העובדה שגולשים רבים משתמשים באותן הסיסמאות באתרים שונים. בעזרת הסיסמאות האלה, הם הצליחו להגיע גם לכספם של אותם אנשים. ההאקר CrazyTurk כותב: "יש פה ישראלי שפרצתי לו לחשבונות ביאהו ובפייסבוק, והגעתי לחשבון הפייפאל שלו".

הלקח ברור: אתרי האינטרנט הישראלים חייבים לשמור על המידע שלנו היטב. לנו אסור לסמוך על כל אתר, ויש להחליף סיסמאות באופן קבוע - בעיקר כשיש ברחבי האינטרנט האקרים עם הרבה מוטיבציה.

מאתר הומלס נמסר בתגובה: "הפריצה הייתה לחלק קטן מאד במאגר בתוך הומלס והפריצה כללה אך ורק שמות משתמש ולא לשום פרט אישי. אנו מתמודדים כל העת עם ניסיונות הבלתי פוסקים של האקרים מוסלמיים לפרוץ לאתרים המובילים בישראל ומשפרים ללא הרף את האבטחה שלנו. גם במקרה זה, מרגע שגילינו את הפריצה למאגר השולי, מיידית, כל הסיסמאות אופסו, והורדו מכל השרתים שבהם הם הופיעו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק