2.5 מיליון גולשים מוסלמים מאיימים: ננטוש את פייסבוק

המתיחות בין הגולשים המוסלמים ברשת לרשתות החברתיות - לשיא: בעקבות הסרתם של כמה דפים בעלי תוכן מוסלמי מהפייסבוק - מאיימים 2.5 מיליון גולשים ברשת לנטוש אותה. הם פרסמו מכתב למייסד הרשת ובו איימו: אם לא יושבו הדפים - נעזוב לרשת אחרת

פייסבוק. איומים של גלשים מוסלמים (חדשות 2)

איומים ברשת: קבוצה המונה יותר משני מ-2.5 מיליון גולשים בפייסבוק מאיימת על הנהלת הרשת: נפסיק את חברותנו אם לא יוחזרו דפים ובהם תכנים אסלאמיים לרשת החברתית.

במכתב שפורסם בדפים רבים של גולשים מוסלמים בפייסבוק הואשמו מייסד הרשת מארק צוקרברג ובכירים נוספים ב"התעלמות מרגשותיהם של יותר מ-2.5 מיליון מוסלמים". הרקע למכתב: הסרתם מהפייסבוק של ארבעה דפים פופולריים מאוד ברשת, ובהם תכנים מוסלמים.

"יש להחזיר את הדפים לאלתר, ומעבר לכך לכונן חוקים שיאסרו על גולשי פייסבוק לפרסם היערות אנטי-מוסלמיות", דרשו הגולשים, שאיימו כי במידה שדרישותיהם לא ייענו, הם ינטשו את פייסבוק לטובת הרשת החברתית המוסלמית "Madina.com".

תקופת מתיחות

בתקופה האחרונה אנו עדים להתנגשות מתמשכת בין הגולשים המוסלמים לבין ענקיות הרשת, ובהן גם הרשתות החברתיות. בשנה האחרונה קראו גולשים מוסלמים רבים להחרים את פייסבוק, בעקבות תחרות שקראה לגולשים לצייר את פניו של הנביא מוחמד - דבר המנוגד לחלוטין את דת האסלאם.

במקביל, מופצת מזה כחודש וחצי עצומה בפייסבוק שמטרתה לדרוש מאתר האינטרנט "גוגל" להמיר את לוגו האתר במיוחד לחודש הרמדאן - כך שיזוהה עם סממני החודש הקדוש למוסלמים.

מטרת ראשי העצומה היא להגיע ל-10 מיליון מוסלמים ברחבי העולם שחותמים עליה, עוד בטרם יחל החג. זה גם השם שניתן לקבוצה המיוחדת שקמה בפייסבוק - "10 מיליון חתימות למען שינוי הלוגו".

ראשי העצומה כבר פנו לראש מחלקת העיצוב של "גוגל" בדרישה, והודיעו לו כי בכוונתם לגייס 10 מיליון חתימות. זאת, בתגובה לדיווח לפיו מתכוונת החברה לשלב באתר את תמונותיהם של הסופר והאינטלקטואל המצרי נג'יב מחפוד והזמרת המצרית המוכרת אום כולתום בחודש שעבר.

עוד בנושא: מייסד פייסבוק מבוקש בפקיסטן

אתם מקבלים את עדכוני חדשות 2 לפייסבוק שלכם? אם לא אתם מוזמנים להצטרף