הפיתרון לקליטה באייפון 4: גומייה

מיליונים ברחבי חיכו לבשורה של אפל על הפיתרון לבעיית הקליטה במכשיר הנייד המתקדם בעולם. אחרי התנצלויות והסברים על כך שאף מכשיר אינו מושלם שלף סטיב ג'ובס את פיתרון הקסם: מנשא גומי שיגן על האנטנה המותקנת במסגרת המכשיר. עדיין לא מרוצים? יש לכם חודש להחזיר אותו במצב תקין, ותקבלו את הכסף חזרה

"אף מכשיר לא מושלם", סטיב ג'ובס (רויטרס)

בעיה באייפון? לנו? מה פתאום? זה לא אנחנו, זו הפיזיקה! ככה פחות או יותר ניסה מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס להסביר את תקלת הקליטה המביכה באייפון 4 במסיבת עיתונאים מיוחדת שקיים הערב. לא איסוף מכשירים ובקושי התנצלות, ג'ובס סירב להכיר בכך שמשהו רקוב בתפוח והבטיח למשתמשים במכשיר המתקדם מסגרת גומי פרימטיבית! ועוד בחינם!

"אנחנו אוהבים את הצרכנים שלנו" - זו הייתה המנטרה שעליה חזר המנכ"ל פעם אחר פעם בתדריך לעיתונאים מקליפורניה. הוא אומנם הודה ש"אנחנו לא מושלמים", אבל מיהר מאוד להראות שהאייפון לא לבד. במצגת שהוכנה מראש הוא טרח להראות את הדגמים המתחרים - שגם בהם - כאשר נוגעים בנקודות מסויימות, הקליטה יורדת דרמטית. "אילו הם החיים בעולם הסמארפונים", סיכם ג'ובס, "טלפונים אינם מושלמים".

ועכשיו הפתרונות: כל מי שיחפוץ במגן הגומי שאמור לפתור את הבעיה בכל המקרים - יקבל אותו חינם. קניתם אותו בעצמכם? אפל תיתן לכם החזר כספי. עדיין לא מרוצים? יש לכם חודש להחזיר אותו במצב תקין, ותקבלו את הכסף חזרה. והכל למה? כי "אפל מתה על הצרכנים שלה, ורוצה שיהיו מאושרים" - לשון ג'ובס.

עכשיו, היום בארצות הברית עלו דיווחים כי באפל ידעו על התקלה מבעוד מועד והסתירו אותה מהלקוחות, ג'ובס הסתפק במילה אחת: "בולשיט". עכשיו מכיוון שמדובר בכלל בתקלה בחוקי הפיזיקה, ולא בחברה שלו, ג'ובס גם הבהיר שלא מתוכננים שינויים בדגמים הבאים. "אנחנו אוהבים את העיצוב שלנו", הוא אמר, "אבל מי ידוע אולי המהנדסים שלנו יצליחו למצוא פתרון, אבל שמסתכלים על המידע - אני לא חושב שיש לנו בכלל בעיה".