מחוברים: 5 מיליארד מנויים לסלולר ברחבי העולם

שוק הסלולר משתלט על העולם: עם שני מיליון מנויים חדשים מדי יום, בעיקר מהודו וסין, נחצה בסוף השבוע רף ה-5 מיליארד בני אדם שמשתמשים בטלפון סלולרי. הדבר החם הבא, לפי הנתונים: הצטרפות המונית לפס הרחב בנייד

זמינים כל הזמן. אילוסטרציה (חדשות 2)

מחוברים לנייד באינפוזיה: בסוף השבוע האחרון עבר מספר מנויי הסלולר בעולם את רף החמישה מיליארד - כך לפי נתונים שמפרסמת היום חברת אריקסון. לפי הפרסום, מדי יום מצטרפים לרשתות הסלולר לא פחות משני מיליון מנויים חדשים בממוצע.

בחברה זוקפים את חציית הרף בעיקר בעיקר לזכות גידול ב"שווקים מתעוררים", כמו הודו וסין. לפני עשור, אגב, עמד מספר מנויי הסלולר העולמי על 720 מיליון - פחות ממספר המנויים כיום בסין לבדה.

בתוך הנתונים על גידול כללי במספר המנויים, ישנו גם גידול אדיר במספר מנויי הפס הרחב בסלולר. ב-2009 היה מספר המנויים 360 מיליון, ובאריקסון צופים שיעמוד על למעלה מ-3.4 מיליארד עד לשנת 2015. לפי מחקרים, 80% מגולשי האינטרנט יעברו לגלישה בהתקנים הניידים שלהם. לפי החברה, תוך עשור "נהיה עדים ל-50 מיליארד חיבורים לפס הרחב".

אנשי אריקסון מציינים פיתוח טכנולוגי, שילך ויתפוס תאוצה עם התקדמות הפס הרחב וגדילת שוק הסלולר: חיבור של מכונה למכונה- M2M (Machine-to-machine). "חברות בתעשיית האנרגיה יוכלו להשתמש במונים חכמים, היודעים לקרוא את עצמם ולשלוח דיווח. בתחום התחבורה יהיו שלטים דיגיטליים, אותם ניתן יהיה לעדכן מרחוק; בתחום הצילום, מצלמה תוכל לשלוח תמונה לקצהו השני של העולם; אפילו מכונה אוטומטית לממכר שתייה קלה תדע לדווח כי יש צורך בחידוש המלאי".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק