האם נמצא חיסון לנגיף האיידס?

פריצת דרך יוצאת דופן של חוקרים אמריקנים בחקר מחלת האיידס. מדענים הצליחו לאתר נוגדים המסוגלים לחסל 91% מזני נגיף ה-HIV. על פי רבים בעולם הרפואה מדובר בצעד משמעותי למציאת חיסון למחלה

האם נמצא חיסון לנדיף האיידס? ארכיון (חדשות 2)

האם עולם הרפואה קרוב מתמיד למציאת תרופה לאיידס? במהלך מחקר אמריקני התגלו לאחרונה נוגדנים המסוגלים לחסל 91% מזני נגיף ה-HIV שגורם למחלה הקשה.

במהלך המחקר שבדק מספר גברים הנושאים את הנגיף, הצליחו מדענים לאתר שני נוגדנים בגופו של אחד הנבדקים, כך מדווח המגזין "Science". מטרת החוקרים כעת היא לנסות ולייצר את הנוגדים הללו באופן מלאכותי בגופם של חולים במחלה.

על פי רבים מדובר ללא ספק בפריצת דרך יוצאת דופן בחקר המחלה, אך לטענת החוקרים מדובר התהליך שעוד זקוק לפיתוח, שעשוי להימשך עוד תקיפה ארוכה.

"הפתרון יצריך עבודה"

"התגלית יוצאת הדופן של אותם נוגדנים המיועדים לניטרול הנגיף וניתוח המבנה המסביר כיצד הם פועלים, היא התקדמות מלהיבה, אשר תאיץ את מאמצינו למציאת חיסון מונע כנגד מחלת האיידס לשימוש גלובלי", אמר אנטוני פאוצ'י, דירקטור המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות מדבקות.

"הפתרון יצריך עבודה", אמר פאוצ'י והוסיף: "אנחנו נצטרך לעבוד על זה למשך זמן מה לפני שניתן יהיה לראות תוצאות במרפאות". בסוף שנת 2008 דווח על 33 מיליון איש הנושאים את נגיף ה-HIV, כאשר כ-2.7 מיליון איש ברחבי העולם נדבקו בנגיף באותה השנה, על פי נתוני האו"ם.