מדענים הפכו עכברוניות ללסביות

לא יכולה עם גברים? למדענים מהמכון הטכנולוגי בקוריאה יש פיתרון בשבילך. המדענים ערכו מחקר על עכברים ממין נקבה וגילו גן מיוחד שבעזרתו הצליחו לגרום לעכברוניות להימשך רק לנקבות. העכברוניות לא הגיבו לחיזורי הזכרים וניסו להזווג עם הנקבות

העכברוניות שהפכו ללסביות (דיילי טלגרף)

האם בקרוב יהפכו הגברים למיותרים? מדענים מהמכון המדעי של קוריאה הצליחו להפוך עכברוניות ללסביות. העכברוניות דחו את חיזורי העכברים הזכרים, וניסו להזדווג רק עם עכברוניות אחרות.

הדבר קרה בעזרת הליך מעבדה פשוט. מדענים מחקו גן יחיד בשלב העוברי וחשפו את העכברוניות לרמה מוגברת של אסטרוגן. החוקרים גילו שהשבתת הגן FUCM גרמה לעכברוניות להתנהג כאילו נולדו כעברים זכרים.

צפו בקטע מהריאיון הבלעדי של יונית לוי עם ברק אובמה

דימיון רב לבני אדם

החוקרים סבורים שהתופעה אינה ייחודית לעכברים. "המוטציה שעברה נקבת העכבר יכולה להתרחש גם במוח האנושי. התפתחות ההעדפה המינית בעכברים ובני אדם דומה", אמר פרופסור צ'אנקיו מעורכי המחקר.

עם זאת, השפעת הגן על העכברים אינה זהה לחלוטין להשפעה על בני האדם. החוקרים מתכוונים לבדוק את המחקר על בעלי חיים נוספים, אך למרות סקרנותם הם מודים שהדרך להוכחה שההליך פועל גם על בני אדם עוד ארוכה. "קשה יהיה למצוא בני אדם שיהיו מוכנים להתנדב למחקר", אמר פרופסור צ'יאנקיו.