שיא חדש: למעלה מ-3 מיליון ישראלים גולשים בפייסבוק

הרשת החברתית הפופולרית שוברת שיאים: ל-41% מהישראלים יש חשבון פעיל בפייסבוק. שיגעון הפייסבוק רק הולך ומתעצם במהלך של המונדיאל: כשליש מהסטטוסים בחודש האחרון היו קשורים לגביע העולמי, והמילה הנפוצה ביותר בסטטוסים הקשורים - "גולללל". ועוד גאווה ישראלית: ארצנו הקטנטונת מדורגת במקום ה-26 בעולם במס' הגולשים

פייסבוק שוברת שיאים בישראל: החשיפה לרשת החברתית חוצה את רף 55% מאוכלוסיית המדינה. ליותר משלושה מיליון ישראלים יש כיום פרופיל פעיל ברשת החברתית, ומספרם ממשיך לצמוח מדי יום.

רוצים לקבל עדכונים על עוד שידורים חיים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פייסבוק העולמית מונה כ-490 מיליון חברים, כך שלמעשה היא המדינה השלישית בגודלה בעולם, כשרק לסין ולהודו יש יותר "חברים". הנתונים פורסמו בכתבתה של איילה צורף בעיתון "דה מרקר".

בוודאי לא יפתיע לדעת שהעמוד של המשחק "טקסס הולד'ם" הוא העמוד הפופולרי ביותר בתוך פייסבוק. אחריו בהפרש ניכר יחסית נמצא העמוד של הזמר המנוח מייקל ג'קסון. בעמוד הפופולרי ביותר של אדם חי הוא העמוד של ליידי גאגא עם 10,908,080 מעריצים, שגבר אפילו על נשיא ארצות הברית שמדורג שמיני ברשימת הדפים הפופולריים ביותר.

אם גם אתם קיבלתם הצעתם חברות מהדודה לאה בפייסבוק, אתם ממש לא לבד. מסתבר שהרשת החברתית תופסת תאוצה בכל הגילאים. היא אומנם עדיין הכי פופולארית בקרב הגילאים 18-24, אולם לפחות 1 מתוך 10 חברים בפייסבוק הוא מעל גיל 45.

הסטאטוס הנפוץ ביותר: "גולללללללללללל"

פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות סבלו מעומס רב בחודש האחרון בעקבות אירוע השיא של עולם הכדורגל - המונדיאל. "טוויטר" אף קרסה מספר פעמים בשל כך, והגלישה בפייסבוק הייתה איטית מתמיד. מבדיקה שערכו בפייסבוק התגלה כי 30% מהסטטוסים בחודש יוני היו קשורים למונדיאל, והמילה הנפוצה ביותר בסטטוסים הקשורים למשחקי הגביע העולמי הייתה - "גולללל".

ישראל הקטנה מדורגת במקום ה-26 במספר הגולשים, כשהיא משאירה מאחור מדינות גדולות כמו נורווגיה, אירלנד וסינגפור. בנוסף, למרות הרוב שלהן באוכלוסיה, בפייסבוק שולטים דווקא הגברים עם 54%.