ארה"ב: מעסיק יוכל לצפות במסרוני עובדיו

בהחלטה תקדימית של בית המשפט העליון בארה"ב נקבע כי עובד יוכל לעקוב אחרי המסרונים אותם שולחים עובדיו, במידה והוא מממן להם את השימוש במכשירים. עם זאת, לא מדובר בהחלטה חד משמעית וכל מקרה יידון לגופו. המקרה שבעטיו התקבלה ההחלטה: שוטר חרג מכמות המסרונים המותרת ושלח הודעות טקסט בוטות לאשתו ולמאהבת שלו

עוקבים אחרי הודעות ה-SMS (חדשות 2)

היזהרו, הבוס יוכל לצפות בכם: בית המשפט העליון בארה"ב קבע כי מעסיקים יוכלו לעקוב אחרי המסרונים שעובדיהם שולחים. "זו פעולה לגיטימית ביחסי עובד-מעביד", נכתב בהחלטה התקדימית של בית המשפט.

ההחלטה, שהתקבלה פה אחד על ידי חבר השופטים, עסקה בתלונה שהגישה תחנת משטרה בארה"ב כנגד אחד משוטריה, לאחר שהתברר שהוא עבר את מגבלת המסרונים המותרת בחודש לצרכיו האישיים. כאשר נבדק מכשיר הטלפון הסלולרי שממומן חלקית על ידי המשטרה, התברר שאותו שוטר שלח הודעות טקסט בעלי אופי מיני לאשתו, וגם למאהבת שלו.

למרות ההחלטה התקדימית, הבהיר בית המשפט שאין מדובר בקביעה חד משמעית, וכי כל החלטה בנושא צריכה להינתן בהתייחס לגופו של מקרה. "בית המשפט צריך לדון בזהירות כאשר מדובר בפיקוח על טלפונים סלולריים שממומנים על ידי המעביד, זאת על מנת שלא לפגוע בזכויות האדם", נכתב בהחלטת חבר השופטים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק