כמה זמן לוקח לגבר לשפוט אישה?

מחקר חדש שנערך באמסטרדם ומתפרסם בכתב עת יוקרתי מראה שגברים שופטים אישה בתוך אלפית השנייה בלבד. הם מבססים את ההחלטה שלהם על המראה החיצוני בלבד, ובוחנים האם עומדת מולם אישה פוריה שיכולה להוליד להם ילדים רבים ובמהירות. מנגד, מראה המחקר שלנשים זה לוקח הרבה יותר זמן. הן מחפשות שותף לחיים שיוכל לפרנס אותן

במבט אחד (חדשות 2)

המדענים מוכיחים את מה שנשים יודעות כבר שנים - גברים נוטים להיות שיטחיים ולשפוט אישה תוך אלפית השנייה לפי המראה החיצוני שלה בלבד. המדענים מבקשים מהנשים לא לכעוס על הגברים ולהבים שהם פשוט "מאותגרים גנטית".

המחקר נערך באוניברסיטאת אמסטרדם ע"י פרופ' מארק ואן-וסט וד"ר ג'והנה הוף. הם צפו בעשרות נשים וגברים מבצעים פעילויות יומיומית שונות. במהלך הפעילות, המדענים הראו לנשים ולגברים תמונות של בני המין השני.

"העיניים של הגברים בהחלט משוטטות כל הזמן ובוחנות את נשים שסביבם כדי למצוא את האחת", טוען פרופ' מארק ואן-וסט. הגברים עושים זאת בגלל שכך מורים להם הגנים שלהם. "אישה עם פנים יפות וגוף מושך נתפסת כפוריה וכמועמדת טובה להקמת משפחה", הוא מוסיף.

כמובן לנשים לוקח הרהב יותר זמן לשפוט גבר. הן חייבות לשקול האם הוא יהיה מוכן להתחייב והאם הוא מסוגל לפרנס אותן. נשים גם כן "מהונדסות" גנטית כדי לחפש את התכונות שיעזרו להן לשרוד. "דעתן של הנשים לא הוסחה מהתמונות, כי נשים מחפשות מחויבות לאורך זמן", מסבירים החוקרים. "הן מבססות את ההחלטה שלהן לפי פרמטרים שמראים להן האם אפשר לבטוח בגבר, והאם הוא מוכן להתחייב", מראה המחקר.