סרטון הסאטירה על המשט הוסר מאתר יו-טיוב

הפרודיה על המשט שהפיקה קבוצת "לאטמה", שכבר זכתה ללמעלה מ-2.5 מיליון צפיות, הוסרה בסוף השבוע מאתר "יוטיוב". הטענה: הפרת זכויות יוצרים של השיר המקורי שנכתב ב-1985. מפיקת הקליפ בתגובה: "נערער על ההחלטה, אבל זה כבר הגיע לכל כך הרבה אנשים ועשה כל כך הרבה רעש"

סוף ללעג על המשט? סרטון הפרודיה על משט "השלום" הטורקי, "We con the world", שהפך ללהיט ברשת וללמעלה מ-2.5 מיליון צפיות מכל רחבי העולם, הוסר מאתר יו-טיוב בטענה להפרת זכויות יוצרים.

הסרטון שהופק על ידי קבוצת "לאטמה", זכה הפך לסרטון השני הכי נצפה ביו טיוב במהלך השבוע ומבחינה מסויימת אף נחשב לתשובה ההסברתית של ישראל לאירועי המשט. מדובר בקליפ סאטירי שמציג את הגירסה הישראלית לתקרית המשט, ומציג את פעילי השלום כמי שחיפשו ליצור פרובוקציה.

שמו של השיר עצמו כבר נועד למתוח ביקורת על המשט - "אנו מרמים את העולם". בעקבות פנייה של חברת "וורנר-צ'אפל" על הפרת זכויות יוצרים מהשיר שנכתב במקור על ידי מייקל ג'קסון בשנת 1985, מיהר בסוף השבוע אתר האינטרנט יוטיוב להסיר את הסרטון מהרשת.

מפיקת הקליפ: "נערער על ההחלטה, יחזירו את הסרטון לאוויר"

קרני אלדד, המפיקה המוזיקלית של הקליפ, אמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "זו החלטה טכנית של יו-טיוב ויוגש ערעור, וכנראה שיחזירו את זה לאוויר. אבל מעבר לזה, היה שבוע של מעל 2.5 מיליון צפיות בקשת, שזה היה שוק אדיר, וכנראה שזה הגיע לאנשים הנכונים וזה עשה את העבודה".

אלדד הוסיפה כי "גם אם יורידו את הקליפ הזה - יבוא אחר, זה הגיע לכל כך הרבה אנשים ועשה כל כך הרבה רעש, מקום ראשון במקסיקו, מקום שני בצרפת. הרבה מעבר לדמיונות הפרועים שלי - ויש לי לא מעט כאלה".

"אני מתארת לעצמי שגולשים טורקיים או מהעולם הערבי היו מעורבים בפנייה ליו-טיוב", הוסיפה המפיקה. "קיבלתי המון מכתבים בטורקית שטרם הספקתי לתרגם את כולם, ואני מתארת לעצמי שרובם ככולם הם "מכתבי נאצה" - אבל זה ממש לא ישבור אותנו".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק