הצבא הבריטי מתאמן לקרב עם האייפד

בבריטניה לא מבזבזים זמן טכנולוגי יקר. אחרי שהגיעו למסקנה שהחיילים הבריטים לא מסתדרים עם מצגות והדרכות מסורתיות, החליטו בצבא הוד מלכותה לעבור לדור הדיגיטלי ופיתחו אפליקצייה לאייפד שתאמן חיילים בירי ארטילרי. בקרוב בישראל?

מתגייס לצבא? סטיב ג'ובס (רויטרס)

שיגעון האייפד מגיע גם לצבא הבריטי: עיתון "במחנה" מפרסם כי בצבא הוד מלכותה פתחו אפליקציה ראשונה למחשב הטאבלט של חברת אפל שנועדה לשמש לצורך אימוני ארטילריה. האפליקציה, לדברי מפתחיה, מספקת חוויית משתמש ואינטראקטיביות משופרת עבור החיילים המתאמנים.

חיל התותחנים בצבא הבריטי הוא הגוף הרשמי הראשון בבריטניה שפיתח אפליקציה צבאית ייעודית עבור האייפד. התוכנה נמצאת כיום בהליך בחינה רשמי של הצבא והיא אמורה להחליף בהמשך שיטות לימוד מסורתיות ולאפשר אימוני יחידות מרובי משתתפים.

"הרבה מהאימונים שלנו מכוונים לחיילים צעירים שאינם מגיבים היטב למצגות המסורתיות ולכן הפתרונות שלנו מפותחים עבור 'דור האייפד'", אמר ל"במחנה" רס"ן ריצ'ארד גיל מענף פיתוח האימונים. "מסכי מגע ניידים הם כמו טבע שני עבור רוב החבר'ה הצעירים שלנו. אנחנו יכולים לפתח תוכנות אימונים על מכשירים מסוג זה כדי לשמור את החניך ממוקד ומרוכז", הוסיף גיל.

בצוות הפיתוח הבריטי מבטיחים שהאפליקציה החדשה היא רק הראשונה מבין רבות שעוד תפותחנה בעתיד. השלב הבא, לדבריהם, הוא לעשות שימוש ביכולת התלת ממדית של האייפד כדי לאמן טייסי מסוקים.