משחקי וידאו מעלימים סיוטים?

מחקר מדעי מצא שאנשים שנוהגים לשחק במשחקי מחשב לפני השנה ובמהלך היום מפתחים עם הזמן יכולת המאפשרת להם לשלוט בחלומותיהם. אותם "גיימרים" רגילים לשלוט במציאות אותה יצרו ולכוון אותה, וכך הם עושים גם תוך כדי שנת הלילה שלהם. היכולת הזו מאפשרת להם להימנע מסיוטים ולהתגבר על חלומות מפחידים

חלומו של כל "גיימר" (חדשות 2)

מה הדבר האחרון שאתם עושים לפני שאתם הולכים לישון? אתר מדע מוביל פרסם לאחרונה כי אנשים שמשחקים במשחקי וידאו לפני השינה מפתחים יכולת לשלוט בחלומות שלהם, ולכן יכולים לעזור בהתמודדות עם סיוטים.

המחקר שפורסם באתר LiveScience חושף כי היכולת לעצב את המציאות החלופית שנוצרת בעקבות משחקי הוידאו, מעניקה יתרון בכל הנוגע להתמודדות עם טראומות נפשיות.

"אנשים שמשחקים במשחקיו וידאו רגילים לשלוט בסביבת המשחק שלהם, ויכולת זאת עשויה לבוא לידי ביטוי בחלומות", מספרת הפסיכולוגית ג'יין גקנבאך מאוניברסיטת גרנט מקיואן בקנדה.

לטענת גקנבאך, "גיימרים" ובני אדם שחולמים חלומות צלולים ניחנים במיומנות מרחביות טובות יותר והם נהנים מרמות גבוהות יותר של ריכוז. מתוך המחקר שביצעה בנושא כי סיוט מפחיד הופך בשביל השחקנים לדבר מהנה וכך הים מיטיבים להתמודד איתו.