נאס"א: גילינו חיים על שבתאי

מדעי נאס"א חושדים שעל הירח של שבתאי מתקיימת צורת חיים חדשה לחלוטין, ששונה בתכלית מהחיים שאנו מכירם על פני כדור הארץ. היצורים התגלו לאחר שבמספר מחקרים שנערכו בנושא התגלו תופעות מסתוריות שלא ניתנות להסבר כמעט בשום דרך אחרת. ע"פ הערכה, היצורים אינם צורכים מים ומסוגלים לשרוד גם בטמפרטורות קיצוניות

חיים בכוכב אחר? (חדשות 2)

אנחנו לא לבד: חוקרי נאס"א חושדים שעל הירח של כוכב שבתאי טיטאן מתקיימת צורת חיים לא מוכרת שאינה מבוססת על מים. בעבר חשבו המדענים שלא ייתכנו חיים ללא מים, אולם בניגוד לבני האדם, היצורים החדשים שייתכן והתגלו על הכוכב עשויים בעיקר ממתאן ולא ממים, ונושמים מימן במקום חמצן.

על כוכב טיטאן שוררים תנאים קיצוניים של 130 מעלות מתחת האפס, ללא מים או חמצן. אולם, ממצאים החדשים של שני מחקרים המבוססים על צילומי החללית אמריקנית "קאסיני" מביאים למסקנה שאין הסבר לתופעות הייחודיות שקורות על טיטאן מלבד צורת חיים חדשה.

התופעות הן היעדר גז מימן, שאותו על פי החשד צורכים היצורים המסתוריים, והיעלמות הכימיקל אציטלן שכנראה נאכל על ידם. "אציטלן חשוב מכיוון שהוא עשוי להיות מקור האנרגיה הטוב ביותר עבור יצור חי העשוי מתאן", מסביר האסטרוביולוג כריס מקיי מנאס"א. "צורת החיים החדשה שונה בתכלית מזו המוכרת לנו על כדור הארץ" , הוסיף מקיי.

המומחים מסבירים כי יכולים להיות הסברים נוספים לתופעה, אולם בשנים האחרונות מתחזקות ההערכות בקרב המדענים שעוסקים בנושא כי מים הם אינם מרכיב חיוני ליצירת חיים.