בקרוב: נוכל למחוק את הזיכרונות הרעים - ולהמשיך בחיים

מה שנראה לנו אפשרי רק בסרטים הופך למציאות: חוקרים בפורטו ריקו רקחו תרופה חדשה שתאפשר למחוק זיכרונות מפחידים ולהתגבר על טראומות שונות בחיינו. עד כה התרופה נוסתה על חולדות אך בבוא הזמן נוכל פשוט ללחוץ DELETE על מה שעשה לנו רע

מי לא רוצה להשאיר מאחוריו את כל הזיכרונות הרעים? מדענים פיתחו תרופה חדשה שתוכל להגשים את החלום המתוק. חוקרים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת פורטו ריקו פיתחו תרופה חדשה שתסייע למחוק זיכרונות מפחידים מהעבר ותמלא את אותנו בתחושות חיוביות והרגשת ביטחון.

החוקרים ביקשו ליצור מצב קשה בקרב החולדות שילווה בזיכרון טראומטי עבורן. בשלב ראשון החולדות קיבלו מכות חשמל ברגליהן לצלילי קול מסוים, שחזר על עצמו בהמשך ללא מכות החשמל. בתחילת הניסוי, החולדות קפאו מפחד רק משמיעת הקול שהזכיר להן את מכות החשמל, אולם בהמשך הן פיתחו עמידות והפסיקו לפחד מהקול הטראומטי.

במהלך הניסוי, החוקרים הבחינו שהחולדות מייצרות חלבון טבעי המיוצר במוח בשם BDNF, שמעורב בתהליכי זיכרון ומעורר חיקוי לפעולת האימון. החוקרים הצליחו ליצור תרופה מאותו חלבון, וגרמו לכך שהזיכרון הרע של החולדות נמחק כבר מהזריקה הראשונה.

התרופה אומנם נוסתה עד עכשיו רק על חולדות, אך בבוא הזמן היא עשויה לעזור לחיילים ולניצולי תאונות ופיגועים להחלים מטראומה, ולשכוח את החוויות קשות שעברו. החוקרים מבטיחים שפיתוח התרופה יאפשר גם לרגישים שבינינו, שאינם מצליחים לשכוח את הפגיעה הקשה, לבלוע את גלולת הקסם ולהמשיך בחייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק