חזית טורקית חדשה: האקרים פרצו לפייסבוק של ישראלי

יותר מ-1,000 אתרים ישראלים נפרצו מאז הפשיטה על ספינת ה"מרמרה" הטורקית שהייתה בדרכה לעזה, וכעת המלחמה מגיעה גם לפייסבוק. האקרים טורקים פרצו לחשבון הפייסבוק של מטייל ישראלי שנמצא בהודו, החליפו את תמונת הפרופיל לדגלי טורקיה ופלסטין ומפיצים כתובות נאצה וסרטונים אנטי ישראליים לכל חבריו

דף הפייסבוק של יצחק כהן (חדשות 2)

כלי התקשורת הפכו לכלי הלחימה העיקרי במלחמתם של הארגונים הפרו פלסטיניים, כפי שהתגלה בתחילת השבוע עם ההתרחשות בלב ים על הספינה "מאווי מרמרה". אחרי סרטוני התעמולה שהופצו ברשתות התקשורת הערביות ובאינרטנט - מגיע גם תורה של הרשת החברתית פייסבוק.

ישראלית בשם סוזן כהן שניסתה לדבר עם אחיה יצחק המטייל בהודו באמצעות הצ'אט בפייסבוק גילתה להפתעתה שחשבון הפייסבוק שלו נפרץ וכי האקרים טורקיים מנהלים מלחמת השמצות נגד ישראל מתוך הפרופיל של אחיה.

"תחי האינתיפאדה הגלובלית"

"הם שינו את תמונת הפרופיל שלו לתמונה עם דגל טורקיה ופלסטין והתחילו להפיץ הודעות בשמו שמגנות את צה"ל ואת ישראל", סיפרה סוזן לחדשות 2 באינטרנט. "בהתחלה הם היו ידידותיים, אבל אחר כך הם התחילו לקלל וגם הפיצו סרטונים בשמו. זה מאוד הלחיץ אותי כיוון שהוא לא בארץ ולא הצלחתי ליצור איתו קשר".

בין ההודעות נרשם בשפה האנגלית: "תחי האינתיפאדה הגלובלית", "שונא את כל הישראלים" וגם "ספינת המלחמה שלנו תגיע בקרוב". בהמשך ההאקרים הפיצו סרטון של היטלר וכתבו: "אתם אשמים בדיוק כמוהו".

בניסיון לעצור את ההשתלטות על החשבון פנתה סוזן לאחיה במייל כדי שישנה את הסיסמה, אבל נראה שההאקרים כבר החליפו את הסיסמה והם ממשיכים להפיץ הודעות הסתה לחבריו של יצחק. יותר מאלף אתרים ישראלים נפרצו מאז מבצע ההשתלטות על המשט.

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ההשתלטות על הרייצ'ל קורי - סיקור מיוחד:

צפו: כך השתלטו הלוחמים על הרייצ'ל קורי

צה"ל השתלט על הספינה לעזה

האזינו לחיל הים מזהיר את הספינה

ארדואן שוקל לפרוץ את המצור בעצמו

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות