פייסבוק: רבבות קוראים להחרים את טורקיה

הגולשים הישראלים בפייסבוק לא סולחים לטורקיה. מאז השתלטות צה"ל על משט המחאה הוקמו עשרות קבוצות ברשת התומכות בחיילים ותוקפות את הממשל הטורקי. באחת הקבוצות המונה יותר מ-28 אלף חברים קוראים הגולשים: "לא לוותר על הכבוד בשביל דיל"

גם הרשת גועשת: הגולשים הישראלים בפייסבוק לא שוקטים מאז השתלטות צה"ל על המשט לעזה. ברשת החברתית צצו אינספור קבוצות ודפי אוהדים שמטרתם לתמוך בצה"ל ולגנות את טורקיה ומנהיגי העולם שתוקפים את ישראל.

אחת הקבוצות הפופולריות העוסקת בנושא הטעון נקראת "מחרימים את טורקיה", וחברים בה כבר יותר מ-28 אלף גולשים. הלוגו שנמצא בראש הדף מדגיש: "אני לא מוכר את הכבוד הלאומי שלי בשביל הכל כלול ב-500$!!!", והקריאות שנשמעות שם על ידי גולשים מפצירות בישראלים לא לצאת ולנפוש במדינה.

"גם אנחנו צריכים להפגין בהמונינו מול השגרירות הטורקית! לא רק הם יודעים לעשות בלאגן, צריכים להראות נוכחות, די לשתוק ולצקצק בשפתיים מול הטלוויזיה", כותבת הגולשת מגי בהחלטיות.
בתגובה ענה לה הגולש עמרם אמויאל: "חבל שלא הטביעו את הספינה. להחרים את טורקיה".

חוץ מהודעות חברי הקבוצה ותמונות שמועלות על ידי הגולשים שמתעדות את המשט, בדף מוצגת גם עצומה שמטרתה להביא לחרם צרכני כולל על חברות שמייצרות את מוצריהן בטורקיה.

קרב של סטטוסים

כבר אתמול רבים בקרב הגולשים בפייסבוק ניצלו את הבמה הווירטואלית על מנת להשמיע את דעתם בנושא ההתקלות במשט - והם לא חסכו במילים. ״הקם להורגך השכם להורגו״, הכריז אחד מהם בנחרצות. "מה אתם חושבים שזו הייתה טעות להגן על חיילנו מנשק חם??", תהתה אחרת.

הגולשים הישראלים, כך נראה, סבורים כי מטרת המפגינים הייתה לעורר פרובקציה בלבד ולהבעיר את השטח. "משט של טרור", כינתה אחת מהם את האירוע. גם לגבי הטענות כי מדובר בטבח של צה"ל, הגיבו הגולשים בתקיפות: "חטפו לחייל את הנשק ורוקנו מחסניות על אחרים, אז תגידו מי רוצח? מי פושע מלחמה?"

יחד עם זאת, מול אלה שהכריזו קבל עם וסטטוס: "כל הכבוד, צריך ללמד את כל העולם לא לחדור למים הטריטוריאליים של מדינת ישראל", היו כמה שדווקא סבורים כי הפעולה, כפי שיצאה לפועל, לא הייתה מוצדקת. "טעות פטאלית ביותר!", משוכנע גולש נחרץ. "במקום למנוע את המשט או להפעיל את מערך ההסברה הישראלי הם בחרו בדרך שהמפגינים הלכו בה!".

מה אתם חושבים על ההסתבכות בלב ים? המשיכו להגיב בטוקבקים ובחדשות 2 בפייסבוק

המשט לעזה: סיקור נרחב

עדות: החיילים קפצו למים

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

התקרית הימית: שאלות ותשובות

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק