סרטוני הלינץ' על הספינה הפכו ללהיט ברשת

ממשיכים לצפות בתיעוד ההשתלטות: עשרות מיליוני גולשים צפו בסרטונים מהמשט שהועלו לאתר יו-טיוב. חצי מיליון גולשים צפו בסרטונים בערוץ הרשמי של צה"ל, והשאר בסרטונים שהועלו על ידי גולשים אחרים שחלקם אף ליוו את הסרטונים בכתובות נאצה נגד ישראל

יממה אחרי השתלטות צה"ל על ספינה המרמרה, ממשיכה הרשת לגעוש ולעסוק בנושא בצורה נרחבת. בנוסף לדיווחים באתרי האינטרנט ובבלוגים רבים ברחבי העולם, הפכו סרטוני ההשתלטות על הספינה ללהיט ברשת הפייסבוק, ובאתר שיתוף הקבצים יו-טיוב.

מחיפוש אחרי קטעים שהועלו לאתר יו-טיוב, נראה כי הקטעים שהועלו על ידי גולשים נצפו על ידי עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם. הערוץ של צה"ל באתר הפך אמש לפופולרי במיוחד, כאשר מעל לחצי מיליון גולשים מהארץ ומהעולם צפו בסרטי ההשתלטות של חיילי השייטת. חלק גדול מהקטעים שהועלו לאתר, מלווים בכתובות נאצה נגד ישראל.

הגולשים בפייסבוק מחזקים את צה"ל

הגולשים הישראלים, כך נראה, סבורים כי מטרת המפגינים הייתה לעורר פרובקציה בלבד ולהבעיר את השטח. "משט של טרור", כינתה אחת מהם את האירוע. גם לגבי הטענות כי מדובר בטבח של צה"ל, הגיבו הגולשים בתקיפות: "חטפו לחייל את הנשק ורוקנו מחסניות על אחרים, אז תגידו מי רוצח? מי פושע מלחמה?"

אחרים קראו לחבריהם ברשת החברתית לצאת ולהפגין מול שגרירות טורקיה בשל הצהרותיה האנטי-ישראליות או להצטרף לקבוצות המחרימות את המדינה. "ממש בושה לטורקיה שפרשה את חסותה המלאה למשט הטרור הזה לעזה", הסבירו.

יחד עם זאת, מול אלה שהכריזו קבל עם וסטטוס: "כל הכבוד, צריך ללמד את כל העולם לא לחדור למים הטריטוריאליים של מדינת ישראל", היו כמה שדווקא סבורים כי הפעולה, כפי שיצאה לפועל, לא הייתה מוצדקת. "טעות פטאלית ביותר!", משוכנע גולש נחרץ. "במקום למנוע את המשט או להפעיל את מערך ההסברה הישראלי הם בחרו בדרך שהמפגינים הלכו בה!".

המשט לעזה: סיקור נרחב

עדות: החיילים קפצו למים

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

התקרית הימית: שאלות ותשובות

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק