דעת הקהל בפייסבוק: "כל הכבוד לצה"ל"

הרשת החברתית גועשת בעקבות העימות הקטלני בין לוחמי צה"ל ומפגינים פרו-פלסטינים. מרבית הגולשים של חדשות 2 בפייסבוק מביעים תמיכה בחיילים וטוענים: "הקם להורגך השכם להורגו". אחרים סבורים שהיה אפשר גם אחרת. הצצה לקרב הווירטואלי

המלחמה על דעת הקהל הבינלאומית לא נעצרת במשרד החוץ. באינטרנט מסרבות הרוחות להירגע בעקבות השתלשלות האירועים האחרונים והעימות הקטלני בין כוחות צה"ל למפגינים שניסו לפרוץ את המצור על עזה.

רבים בקרב הגולשים בפייסבוק מנצלים את הבמה הווירטואלית על מנת להשמיע את דעתם בנושא - והם לא חוסכים במילים. ״הקם להורגך השכם להורגו״, הכריז אחד מהם בנחרצות. "מה אתם חושבים שזו הייתה טעות להגן על חיילנו מנשק חם??", תהתה אחרת.

הגולשים הישראלים, כך נראה, סבורים כי מטרת המפגינים הייתה לעורר פרובקציה בלבד ולהבעיר את השטח. "משט של טרור", כינתה אחת מהם את האירוע. גם לגבי הטענות כי מדובר בטבח של צה"ל, הגיבו הגולשים בתקיפות: "חטפו לחייל את הנשק ורוקנו מחסניות על אחרים, אז תגידו מי רוצח? מי פושע מלחמה?"

אחרים קראו לחבריהם ברשת החברתית לצאת ולהפגין מול שגרירות טורקיה בשל הצהרותיה האנטי-ישראליות או להצטרף לקבוצות המחרימות את המדינה. "ממש בושה לטורקיה שפרשה את חסותה המלאה למשט הטרור הזה לעזה", הסבירו.

יחד עם זאת, מול אלה שהכריזו קבל עם וסטטוס: "כל הכבוד, צריך ללמד את כל העולם לא לחדור למים הטריטוריאליים של מדינת ישראל", היו כמה שדווקא סבורים כי הפעולה, כפי שיצאה לפועל, לא הייתה מוצדקת. "טעות פטאלית ביותר!", משוכנע גולש נחרץ. "במקום למנוע את המשט או להפעיל את מערך ההסברה הישראלי הם בחרו בדרך שהמפגינים הלכו בה!".

מה אתם חושבים על ההסתבכות בלב ים? המשיכו להגיב בטוקבקים ובחדשות 2 בפייסבוק

המשט לעזה: סיקור נרחב

עדות: החיילים קפצו למים

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

התקרית הימית: שאלות ותשובות

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק