ההורים טיפלו בתינוקת הוירטואלית - בזמן שהאמיתית מתה מרעב

מזה באמת שאי אפשר לצחוק: תינוקת בת שלושה חודשים מדרום קוריאה מתה בחודש ספטמבר בשנה שעברה לאחר שהוריה "שכחו" להאכיל אותה. את מי הם כן זכרו להאכיל? את התינוקת הוירטואלית שגידלו באתר משחקי מחשב. עכשיו, התינוקת האמיתית נמצאת עמוק בקבר ו"אחותה" הוירטואלית עומדת להיות מוזנחת גם היא כי "הוריה" בדרך לכלא

היו צריכים לתת להם לטפל רק בבובות. אילוסטרציה (רויטרס)

התמכרות מסוכנת: שני הורים מדרום קוריאה נידונו אתמול לשנתיים מאסר לאחר שהזניחו את בתם התינוקת, לא האכילו אותה במשך תקופה ארוכה ובכך למעשה גרמו למותה. הסיבה? הם היו יותר מדי עסוקים בגידול התינוקת הוירטואלית שלהם במחשב.

המקרה המזעזע הזה נחשף בחודש ספטמבר בשנה שעברה כאשר קים סה רנג בת השלושה חודשים נמצאה מתה בביתה. בדיקה רפואית שנערכה לה לאחר המוות קבעה כי היא מתה כתוצאה ממחסור מוחלט במזון ובשתייה.

לאחר שהמשטרה הדרום קוריאנית עצרה את ההורים לחקירה, התגלתה הזוועה. מתברר שהשניים היו מכורים באופן מוחלט לאינטרנט ובילו במשך כל שעות היום בהאכלת תינוקת וירטואלית באתר משחקי תלת מימד. השניים היו כל כך מכורים לגידול התינוקת באתר, עד כדי כך שפשוט לא שמו לב שהם שכחו להאכיל את הבת האמיתית שלהם.

לזוג ההורים, כך עולה, היה הרבה יותר חשוב להמשיך ולהאכיל את התינוקת הוירטואלית, לראות אותה גדלה ולצבור נקודות בונוס שונות על התפתחותה יוצאת הדופן, אבל כשהבת האמיתית שלהם בכתה בחוסר אונים וביקשה לאכול - הם לא התייחסו אליה.

"זה המקרה המשפטי הראשון של התמכרות לאינטרנט שטופל בבית המשפט", אמר מומחה קוריאני למשפט פלילי. בעוד שעונשו של האב הרשלן הופעל באופן מידי והוא כבר נשלח למאחורי סורג ובריח, קיבלה האם עוד כמה חודשים של חופש.

כשמגלים את הסיבה לחופשה של האם, אי אפשר שלא להזעזע. מתברר כי האם נמצאת בחודשי הריון מתקדמים וצפויה ללדת ממש בקרוב את בתם השנייה של הזוג. ככל הנראה, היא נכנסה להריון לאחר שמתה בתם הקודמת. הפעם מתכוונים ברשויות הרווחה לקחת את הילדה מיד לאחר שתוולד ולא להשאיר מקום לסיכון. בינתיים, זוג ההורים יצטרך לבלות בכלא, שם הוא לא יוכל לטפל בתינוקת הוירטואלית.