פייסבוק נכנעה: הגדרות פרטיות חדשות בקרוב

בעקבות התלונות ההולכות וגדלות של חברי הרשת החברתית פייסבוק, מייסד האתר מארק צוקרברג הודיע היום במסיבת עיתונאים כי יגדיר מחדש את הגדרות הפרטיות באתר בצורה פשוטה יותר. השינויים ייכנסו לתוקף בימים ובשבועות הקרובים

הגדרות פרטיות חדשות בפייסבוק (חדשות 2)

הלחץ הכבד שהפעילו הגולשים עזר והרשת החברתית פייסבוק החליטה לשנות את הגדרות הפרטיות בשעות הערב לפי שעון ישראל חשף מייסד פייסבוק מארק צוקרברג את השינויים.

הגדרות הפרטיות יצומצמו באופן משמעותי ובמקום כ-50 תפריטים עליהם צריך לעבור זה יצומצם ל-15 ובהמשך לשמונה. צוקרברג אמר כי בהמשך תצומצם הגישה לפרופילים מצד שלישי וכי נשקלת אפשרות לתת לגולש לבטל לחלוטין גישה לצד שלישי.

במסגרת השינויים יוכלו גולשים לתת הגדרה אחת שתמשיך ללוות את שאר ההגדרות באותו הנושא - כלומר אם הגדרתם תמונה אחת שרק חברים שלכם יכולים לראות, גם התמונות הבאות שתעלו יוגדרו כך ולא תצטרכו לחשוש מכך שהבוס שלכם יראה את התמונה שלכם בים מהיום בו אמרתם סתם כך שאתם לא מרגישים טוב.

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השינויים יופיעו בימים ובשבועות הקרובים

ברשת החברתית המצליחה חברים לא פחות מ- 400 מיליון בני אדם מכל העולם. בזמן האחרון משתמשים רבים תקפו את האתר ומפעיליו על כך שהוא משתף מידע אישי שלהם עם גורמים חיצוניים העלולים להשתמש במידע למען רווחים כספיים, כמו יצירת אפליקציות ומשחקים מיוחדים ברשת.

בראיון לעיתון ה"וושינגטון פוסט" בתחילת השבוע אמר צוקרברג כי החברה מקשיבה לדאגות המשתמשים והוא מתכוון לפשט את הגדרות הפרטיות באתר. "שמענו את הפידבקים ואת הצורך של החברים לשלוט במידע בדרך פשוטה יותר" והוסיף "בשבועות הקרובים אנו נוסיף הגדרות פרטיות ידידותיות למשתמש וניתן לחברים ברשת דרך פשוטה לנטרל את חשיפת המידע עליהם לגורמים חיצוניים".

צוקרברג הסביר כי עובדי החברה עושים כל מאמץ בכדי לאפשר את השינויים הללו מהר ככל האפשר וכי הם יופיעו בימים ובשבועות הקרובים.