פייסבוק מודה: כשלנו בהגנה על פרטיות הגולש

הרשת סערה בעקבות הפרסומים כי הפרטים האישיים של גולשי הפייסבוק חשופים לכל מפרסם. בעקבות הפרסומים כתב מנכ"ל החברה מארק צוקרברג, טור מיוחד לעיתון הוושינגטון פוסט. "לפעמים עושים דברים מהר מדי", אמר, "אנחנו קשובים לגולש ונפעל לטיפול בתקלות". אבל מה שבאמת חשוב זאת ההבטחה של פייסבוק: תמיד נשאר בחינם

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג (AP)

זה שבועות מספר שהרשת סוערת בעקבות הגילויים על פרצות האבטחה ברשת החברתית פייסבוק. עכשיו, לאחר מספר הודעות לקוניות שהוצאו לתקשורת על הנושא, פרסם מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, טור בעיתון הוושינגטון פוסט בו הוא מסביר על הגורמים שהביאו לפרוץ משבר האבטחה באתר.

"לפעמים אנחנו עושים דברים מהר מדי", הסביר צוקרברג, "אבל כרגע אין מה לדאוג, אנחנו קשובים לדאגותיהם של הגולשים ואנחנו מגיבים במהירות לכל תקלה". צוקרברג הוסיף כי פייסבוק תפעל להגברת הביטחון של הגולש, ותנסה להרוס כל ניסיון לפגוע בפרטיותו.

פרצות האבטחה שבפייסבוק נרשמו בעיקר כאשר גורמים חיצוניים המפרסמים באתר, קיבלו את פרטיהם של הגולשים, גם כאלה שלא התעניינו במוצר אותו הם ניסו לשווק. "אנחנו מתכוונים לעצור את זה, ולא לתת מידע למפרסמים עליכם", הצהיר צוקרברג, שסיכם את דבריו אולי במה שהכי מעניין אותנו - "לעולם לא נגבה כסף על השימוש בפייסבוק".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק