היזהרו מכנופיית הפורצים בפייסבוק

עדכנתם בסטטוס שאתם בחו"ל? יש סיכוי שיפרצו לכם בקרוב הביתה. במשטרה מצאו לאחרונה חוט מקשר בין מספר מקרי פריצה שאירעו לאחרונה והוא שבעליהם עדכנו על אי הימצאותם בבית - מה שהיווה פירצה שקוראת לגנב. איך נזהרים? כמו בכל מקום, גם הפייסבוק לא שונה - פשוט כדאי לבחור את החברים שלכם בזהירות

כנופיית הפייסבוק תוקפת: מתברר שלא רק החברים שלכם ברשת החברתית מתעניינים בסטטוסים שלכם ורוצים לדעת איפה אתם נמצאים ממש עכשיו. לאחרונה התרבו מקרים של בתים שנפרצו ונשדדו רק בגלל שהגנבים גילו באמצעות הפייסבוק שהבית הולך להיות ריק בתקופה הקרובה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שיטת הפעולה היא פשוטה. הפורצים, ככל הנראה, ממש בולשים אחרי אנשים וכשהם רואים סטטוס של אדם שנמצא מחוץ לבית הם מגיעים לאותה דירה ספציפית ופשוט מרוקנים אותה לחלוטין. לאחרונה גילו חוקרי המשטרה מכנה משותף בין מקרי פריצות שונים והוא שהבעלים של הדירות פרסמו באיזה מקום בעולם הם נמצאים, ויותר חשוב - באיזה לא: בבית שלהם.

אז אחרי שבצה"ל המליצו בפני החיילים להימנע מפרסום תמונות כלים מסווגים בפייסבוק, גם במשטרה מאמצים המלצות דומות. ההמלצה הראשונה והבסיסית היא להיזהר עם מה שרושמים וחושפים. כמו כן, כדאי גם להתחיל למיין את החברים בפייסבוק ולא להוסיף אנשים שלא מכירים ויכולים להיות פורצים בפוטנציה.

ההמלצה הכי חשובה היא לא להשאיר את הגדרות הפרטיות פתוחות. יש הגדרה שבאמצעותה אפשר לקבוע את מידת הפרטיות ולהחליט בדיוק איזה מידע רוצים לחשוף ואיזה לא. במשטרה ממליצים להשתמש באופציה הזו ולחסוך מקרים לא נעימים שהסטטוס הבא שלכם בפייסבוק יהיה הודעה לכל חבריכם שפרצו לכם לבית.