כך נראה כוכב ש"אוכל" כוכב אחר

תיעוד חדש של הטלסקופ 'האבל' מאפשר למדענים למצוא נתונים על תהליך היטמעות של כוכבים בכוכבים אחרים. "גילינו חומרים כימיים שלא ראינו קודם בכוכבים מחוץ למערכת השמש שלנו", מסבירה החוקרת שהובילה את המחקר

כוכב WASP 12 נאכל (נאס"א)

טלסקופ החלל הוותיק 'האבל' תיעד אירוע נדיר: ממרחק של אלפי קילומטרים נצפה כוכב הדומה לשמש כשהוא "אוכל" כוכב סמוך. האסטרונאוטים ידעו שכוכבים מסוגלים לבלוע כוכבים שנמצאים במסלול שלהם, אבל זו הפעם הראשונה שהאבל תיעד אירוע כזה. עבור המדענים בנאס"א, זהו יום חג, כיוון שזו הפעם הראשונה שניתן לראות את האירוע באופן כה ברור.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התמונה המדהימה פורסמה במגזין האסטרופיסיקל ג'ורנל לטרס. לכוכב שמכונה WASP-12B נותרו עוד 10 מיליון שנים לפני שהוא יעלם לגמרי. ד"ר קארול האסוול מהאוניברסיטה הפתוחה של בריטניה, שהובילה את צוות המחקר מסבירה את התופעה המיוחדת כ"עננה עצומה של חומרים שמתפזרים סביב הכוכב, אבל בסופו של דבר - הכל ייטמע בכוכב".

התיעוד של האבל מאפשר למדענים למצוא נתונים על התהליך. ד"ר האסוול אומרת "גילינו חומרים כימיים שלא ראינו קודם בכוכבים מחוץ למערכת השמש שלנו". אסטרונומים בריטים זיהו את הכוכב הננס WASP-12 לראשונה לפני Fשנתיים. הכוכב ממוקם במרחק של בערך 600 שנות אור מכאן, באזור שמוכר לאסטרונומים בשם אווריגה.