פייסבוק נכנעה: תפשט את הגדרות הפרטיות של גולשיה

הקץ לבעיות הפרטיות ברשת החברתית הפופולרית או ספין מטעם האתר שמפחד לאבד את גולשיו? דוברת מטעם "פייסבוק" הודיעה היום כי האתר יפשט עבור הגולשים את הגדרות הפרטיות על מנת למנוע מצב שפרטים אישיים חשופים לעיני כל, כאשר המשתמשים כלל לא מודעים למצב. "אנחנו קשובים למשתמשים", אמרה הדוברת

(חדשות 2)

הלחץ עבד: הרשת החברתית הפופולארית "פייסבוק" הודיעה היום כי תפשט את הגדרות הפרטיות באתר על מנת לאפשר לגולשיה להגן על פרטיהם האישיים ביתר קלות. הודעת החברה באה על רקע המחאה שפרצה בימים האחרונים באשר למדיניות הפרטיות באתר, שאף זכתה לגיבוי מקרב מחוקקים וקבוצות למען זכויות אדם בארה"ב ובאירופה.

"אנחנו מקשיבים להודעות שקיבלנו מהמשתמשים שלנו שטענו שהדברים מורכבים מדי", אמרה דוברת מטעם החברה לרשת BBC, שטענה כי הרשת החברתית ממשיכה להיות קשובה לרצונותיהם וטענותיהם של משתמשיה.

בסוף השנה שעברה שינו ב"פייסבוק" את הגדרות הפרטיות באתר וגרמו למצב בו ברירת המחדל הייתה כי המידע אודות הגולשים חשוף לכולם, אלא אם הם יבחרו אחרת. בחודש שעבר עלה האתר מדרגה נוספת, כאשר פתח את המידע של הגולשים לאתרים נוספים, בצעד שתואר על ידי מייסד הרשת מרק צוקרברג כ"חברתי".

חיפוש סטטוסים פומבי

רק לפני יומיים נחשף אתר חדש שמציע לגולשים מרחבי העולם לערוך חיפוש בשורת הסטטוס של החברים ברשת שמוצגים גלויים לחלוטין.

האתר, ששמו youropenbook.org, מבצע חיפוש במשתמשי הרשת אשר הגדירו את הסטטוסים שלהם כציבוריים בהגדרות הפרטיות שלהם, או שלא שינו את ההגדרות שלהם עם שינוי הגרסה של האתר. חשוב לציין כי כדי לבצע את החיפוש אין צורך להיות חבר או בעל פרופיל בפייסבוק.

בחיפוש מהיר ניתן לראות את הפרסומים של רבים מחברי הרשת החברתית, זאת ללא ידיעתם כמובן, בצירוף לתמונת הפרופיל שלהם. כך למשל מחיפוש השם "ענת קם" עולות תוצאות רבות ביניהן: "אני בטוח שהמרגלת והבוגדת ענת קם תרגיש טוב מאוד בחברתו של השמאלני הקיצוני נועם חומסקי" ו-"מישהו מופתע מפרשת ענת קם? שוב אני אומר, האויב האמיתי שמאיים לחסל את מדינת ישראל נמצא בתוכנו".

מאחורי האתר עומדים שני מפתחים פיטר ברנס וויל מופאט, שציינו כי האתר הוא "דוגמה פשוטה לעד כמה פייסבוק הופכה את המידע שלך לציבורי". לדבריהם, מנוע החיפוש שהם פיתחו הוא אחד הדברים הפחות מפחידים שאפשר לעשות עם האינפורמציה של משתמשי פייסבוק. "אם שום דבר לא ישתנה, זה רק ילך ויהיה גרוע יותר".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק