שירות חדש מחטט בסטטוס שלכם בפייסבוק

אין פרטיות: אתר חדש מציע לגולשים לערוך חיפוש סטטוסים ברשת החברתית הפופולרית לפי מילות חיפוש. כל מי שפרטי הסטטוס בפייסבוק שלו מוגדרים כציבוריים יהיה חשוף לגולשים מכל העולם. מייסדי השירות החדש טוענים: "האתר הוא דוגמה פשוטה לעד כמה פייסבוק הופכת את המידע שלך לציבורי"

מעכשיו - חיפוש סטטוסים בתוך הפייסבוק. ארכיון (חדשות 2)

מסתמן כי הפרטיות היחסית שהיתה ברשת הפייסבוק הגיעה כעת לסופה: אתר חדש מציע לגולשים מרחבי העולם, לערוך חיפוש בשורת הסטטוס של החברים ברשת שמוצגים גלויים לחלוטין.

האתר, ששמו youropenbook.org מבצע חיפוש במשתמשי הרשת אשר הגדירו את הסטטוסים שלהם כציבוריים בהגדרות הפרטיות שלהם, או שלא שינו את ההגדרות שלהם עם שינוי הגרסה של האתר. חשוב לציין כי כדי לבצע את החיפוש אין צורך להיות חבר או בעל פרופיל בפייסבוק.

רוצים להיות מעודכנים? חפשו את חדשות 2 בפייסבוק

בחיפוש מהיר ניתן לראות את הפרסומים של רבים מחברי הרשת החברתית, זאת ללא ידיעתם כמובן, בצירוף לתמונת הפרופיל שלהם. כך למשל מחיפוש השם "ענת קם" עולות תוצאות רבות ביניהן: "אני בטוח שהמרגלת והבוגדת ענת קם תרגיש טוב מאוד בחברתו של השמאלני הקיצוני נועם חומסקי" ו-"מישהו מופתע מפרשת ענת קם? שוב אני אומר, האויב האמיתי שמאיים לחסל את מדינת ישראל נמצא בתוכנו".

מאחורי האתר עומדים שני מפתחים פיטר ברנס וויל מופאט, שציינו כי האתר הוא "דוגמה פשוטה לעד כמה פייסבוק הופכה את המידע שלך לציבורי". לדבריהם, מנוע החיפוש שהם פיתחו הוא אחד הדברים הפחות מפחידים שאפשר לעשות עם האינפורמציה של משתמשי פייסבוק. "אם שום דבר לא ישתנה, זה רק ילך ויהיה גרוע יותר".