בקרוב נוכל לחיות מעבר לגיל 100?

פעילות גופנית? תזונה נכונה? אבחון מוקדם של מחלות? כל הדברים האלה אולי יעזרו לכם להאריך את החיים בכמה שנים טובות, אבל תרופה חדשה שבפיתוח ממש בימים אלו מבטיחה לעזור לנו לחצות בבטחה את הגיל בו אברהם אבינו עבר את ברית המילה הראשונה בתנ"ך. המקור למידע החדש, כמו תמיד - חוקר ישראלי

פעילות גופנית מעריכה חיים? בקרוב התרופה (רויטרס)

אפשר לוותר על חלקת הקבר? תרופה חדשה תעזור לבני האדם לחיות עד גיל 100, ואפילו מעבר, כך מבטיח פרופ' ניר ברזילאי, חוקר במכון לחקר הזקנה והגנטיקה באוניברסיטת ניו יורק. לטענת פרופ' ברזילאי, תהיה התרופה זמינה בשוק כבר בתוך שנתיים.

מדובר בתרופה שהיא תוצר של מחקר ארוך שנים במחלות "זקנה", כמו למשל אלצהיימר. "חברות התרופות מפתחות את התרופה הזאת ממש עכשיו", הבטיח פרופ' ברזילאי, אחד המומחים הגדולים בתחום, לעמיתו בוועידה בלונדון, כל לפחות לפי הדיווחים שהתפרסמו ב"פוקס ניוז" וב"סאן". "כנראה שהיא תהיה מוכנה לבדיקה כבר ב-2012", הוא הוסיף.

פריצת הדרך, לפי החוקר הישראלי, היא התקדמות במחקר לנסיבות שגורמות לתאים בגוף למת ולנסיבות שמביאות להתפתחות מחלות קטלנית שונות כמו סרטן, סכרת וסניליות.

לדבריו, מדובר במחקר ארוך שנים על אנשים עם גנים "אנטי זקנה", שנוטים להיות בריאים כל חייהם ואז מתים בפתאומיות, ללא שיחלו במחלה קטלנית. "אנשים שמתים בין גיל 70 לבין גיל 80 חולים לקראת סוף חייהם, אבל לעומת זאת, אלה שחיים מאה שנים ומעלה מתים בריאים", אמר החוקר.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק