יש לכם סרטון מוצלח? יו טיוב תשלם

צילמתם סרטון וידיאו מעניין או מצחיק? מהיום גם אתם יכולים להרוויח בעזרתו כסף. החל מהיום אתר יוטיוב, השייך לגוגל, מתחיל לשלם גם לגולשים ישראלים שמעלים סרטונים פופולריים במיוחד

ישראלים רבים הפכו למפורסמים בכל העולם בזכות סרטונים שהם העלו לאתר יו טיוב, כמו לדוגמה ליטל מייזל ועדי פרימרמן, שהעלו קליפ משלהן לשיר של הפיקסיס. הסרטון רשם כבר 30 מיליון צפיות - אבל ליטל ועדי לא קיבלו עליו אפילו אגורה.

הסיבה לכך נשמעת מוזרה, אבל אזרחותן הישראלית מנעה מהן לקבל תמלוגים עד היום. אבל כעת זה צפוי להשתנות. בגוגל העולמית - שמחזיקה באתר יוטיוב - הודיעו שגם גולשים ישראלים שיעלו סרטוני וידיאו ל-YouTube יוכלו להציג פרסומות לצד התכנים הללו, בניסיון להגיע למאות אלפי צפיות ולקבל חלק מההכנסות.

המלצה: צלמו סרטונים אילמים

השיטה הזו כבר עובדת כבר מזמן בחו"ל, גולשים בארה"ב ובאירופה קיבלו סכומים נאים מסרטונים שפרסמו ביוטיוב, כמו למשל האב שהעלה את הסרטון "צרלי נשך את האצבע שלי", שהפך לנצפה ביותר ביוטיוב מעולם, עם כמעט 190מיליון צפיות, ולפי ההערכות הכניס לקופת המשפחה כבר מאות אלפי לירות שטרלינג.

אז כמה כסף בדיוק תוכלו להרוויח? גוגל, הבעלים של יוטיוב, מסרבת לחשוף את הסכום המדויק אבל על פי ההערכות מדובר בסנטים בודדים לכל צפייה. כל מה שצריך לעשות כדי להרוויח כסף בשיטה הזו הוא ליצור כמה סרטונים יצירתיים שיהפכו ללהיט ברשת ויופצו במהירות גבוהה.

אבל לפני שאתם עוזבים את מקום העבודה לטובת הפצת סרטונים ברשת, תחשבו שוב:
קשה להתעשר מסרטונים בעברית: הקהל מוגבל יחסית - רק 5 מיליון גולשים דוברי עברית. ההמלצה שלנו- לכו על אנגלית, או הכי טוב - על סרטונים בלי מילים בכלל.