חוקרים טוענים: מצאנו את תיבת נוח

אחרי שנים ארוכות של חיפושים והשערות, מאמינים חוקרים מטורקיה וסין כי הצליחו לאתר את שרידי התיבה המפורסמת ביותר בעולם בהרי הררט. "אנחנו עדיין לא בטוחים ב-100 אחוזים שזו תיבת נוח, אלא ב-99.9%", מדגישים החוקרים. חבל שאי אפשר להעמיד את הממצא לשיפוטו של נוח עצמו

האם נמצאה עדות לקיומה של התיבה? (רויטרס)

האם נמצאה תיבת נוח? זה לפחות מה שטוענים חוקרים טורקיים וסינים שאיתרו שאריות עץ בהר הררט שבצפון טורקיה, שלדבריהם שייכות לתיבה שהכילה שניים מכל זן בעלי חיים בזמן המבול.

לפי בדיקות שערכו החוקרים לשאריות העץ, מדובר בחומר בן 4,800 שנה לפחות, בערך בתקופה בה על פי האמונה יצר נוח את התיבה. כבר זמן רב שחוקרים רבים גורסים שהר הררט הוא המקום בו סיימה התיבה את המסע שלה וניסו לאתר אותה כדי לאשש את הכתוב בתנ"ך.

"אנחנו עדיין לא בטוחים ב-100 אחוזים שזו תיבת נוח, אלא ב-99.9%", העריך יונג וינג צ'ונג, חבר בצוות המחקר, את הסיכויים שאכן מדובר בתיבה המקורית. לדבריו, הייתה התרגשות רבה בקרב החוקרים כאשר נמצאו שאריות העץ.

במשך עשרות השנים האחרונות ביקשו מדענים למצוא תימוכין לקיומה של התיבה ולא הצליחו עד כה. הכי קרוב לכך היה ארכיאולוג בשם רון וויאט שאיתר עצם דמוי אונייה בהררט בשנת 1987. עם זאת, כעת משוכנעים החוקרים שהממצא הנוכחי מחזק הרבה יותר את עצם קיומה ההיסטורי של התיבה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק