מהבוקר: מותר להכניס אייפד לישראל

שבוע וחצי אחרי שאסר להכניס את מחשב הלוח החדש של אפל - משרד התקשורת חוזר בו ומאשר את יבוא המכשיר הנחשק. מהבוקר יוכלו ישראלים להכניס לארץ את המחשב המדובר. האיסור נבע מחשש שהמכשיר יפגע בפעולתן של מערכות קשר צבאיות – חשש שהוסר

רכשתם אייפד? עכשיו תוכלו לנשום לרווחה. שבוע וחצי אחרי שאסר להכניס את מחשב הלוח החדש של אפל - משרד התקשורת חוזר בו ומאשר את יבוא המכשיר הנחשק.

מהבוקר יוכלו ישראלים להכניס לארץ את המחשב המדובר. האיסור נבע מחשש שהמכשיר יפגע בפעולתן של מערכות קשר צבאיות – חשש שהוסר.

הבדלים בהספק השידור

לפני שבוע וחצי משרד התקשורת הודיע היום כי לא יאשר את כניסתם של המכשירים לארץ, בשל בעיות בהספקי שידור מודם ה-Wi-Fi. "המכשיר הנמכר היום בארצות הברית בלבד, פועל בהספקי שידור של המודם המתאימים לתקינה האמריקנית", נכתב בהודעת המשרד.

"מאחר שהתקינה בישראל בתחום ה-Wi-Fi דומה לתקינה האירופאית", הסבירו במשרד, "השונה מהתקינה האמריקנית והמתירה שידור בהספק נמוך יותר, הרי שהספק השידור של המכשיר מונע את אישור הפעלתו בישראל". במכס הודיעו שכל מי שיגיע עם מכשיר אייפד מחו"ל, יאלץ ליפרד ממנו בשדה התעופה, אך כעת כאמור - מותר להכניס את המכשירים.