גם בראשל"צ: חפץ בער במשך שעות

מצילים מבת ים תיעדו היום חפץ על החוף שהחל לבעור והכניס אותם לפאניקה קלה. בתחילה חשבו המצילים כי מדובר במטאוריט. לפני שלושה חודשים הגיע לידי חדשות 2 מקרה דומה שאירע בחוף בראשון לציון. מבדיקת מעבדה שנערכה אז עלה שמדובר ככל הנראה בצבר אבק המכיל חומרים בעירים שמקורם בחומרי ניקוי

בחוף בת ים נכנסו היום בשעות הצהריים להיסטריה קלה עם נפילת חפץ לא מזוהה שבער במשך שעות. תחילה חשבו המצילים שמדובר במטאור, אולם מקרה דומה הגיע לידי חדשות 2 לפני כשלושה חודשים.

המקרה ההוא התרחש בחופי ראשון לציון. גולשים שצילמו את החפץ הבוער ניסו לכבות אותו בעזרת מים, אך כפי שניתן לראות בסרטון – שום דבר לא עזר והחפץ בער במשך שעות ארוכות.

ב-18 בינואר השנה שלחנו את הדגימה למכון למדע פורנזי בירושלים. ראש המכון אבנר רוזנגרטן אמר: "לאחר כשבועיים של בדיקות שונות שערכנו על החומר המסתורי, נמצא כי ככל הנראה מדובר בצבר של אבק המכיל בתוכו גם חומרים בעירים שמקורם בחומר ניקוי. ייתכן שחומר כזה מקורו במכונות ניקוי חצי תעשייתיות". עוד אמר רוזנגרטן כי ניתן לשלול שמדובר באמצעי לחימה או במטאוריט. 

האם החפץ שנחת בבת ים הוא מטאוריט?

היום בשעות הצהריים מיהרו המצילים בחוף בבת ים להזעיק למקום את כוחות הביטחון למקום נפילת החפץ הלא מזוהה. כעת נבדק החפץ במכון הגיאופיזי.

"מצילים שלי דיווחו על אבן קטנה, מטאוריט שנפל מהשמיים והתלקח על הרצפה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אלי הגדיש, מנהל מחלקת חוף הים בבת ים. "גם כשהכנסנו אותו למים הוא לא כבה. כעבור כמה דקות הוא כבה, אבל נדלק שוב", הוסיף הגדיש שמיהר לתפוס את המצלמה ולתעד את האירוע.

הגדיש הוסיף ואמר כי המצילים שהיו נוכחים באירוע לא ידעו כיצד לעכל את התופעה. "אחד המצילים לקח את זה ביד ולא ידע מה זה", הוא סיפר. "כשהחתיכה כבתה לקחנו אותה ושמנו אותה בתחנת ההצלה", אמר הגדיש שאף יצר קשר עם המכון הגיאולוגי על מנת שישלחו צוות לבדיקת האירוע.

יגאל פתאל מהאגודה הישראלית לאסטרונומיה ממתין לתמונות מהחוף כדי לבחון האם מדובר בעצם שמימי, אך בינתיים הוא מביע סקפטיות מסוימת. "ממה שאנשים מספרים משהו לא נשמע לי הגיוני", הסביר לנו פתאל, "אנשים מספרים שהעצם חרך את החול, אם אכן מדובר במטאור הוא אמור להצטנן עד שמגיע ארצה".