תיעוד: "מטאוריט" בחוף בבת ים?

מצילים מבת ים תיעדו חפץ על החוף שהחל לבעור והכניס אותם לפאניקה קלה. בתחילה חשבו המצילים כי מדובר במטאוריט, אך ייתכן שמדובר פסולת זרחנית שנפלטה מהים. לאחד המצילים הייתה אפילו תיאוריה מעניינת ואקטואלית: "זה מתיך את הצדפים! אולי זה מהאפר הוולקני וזה הגיע לפה"

היסטריה קלה נרשמה הבוקר באחד מחופי הים מבת ים כשחפץ בלתי מזוהה, דמוי מטאוריט, החל לבעור לפתע על החוף. המצילים במקום, שהיו משוכנעים כי מדובר אכן במטאוריט, מיהרו להזעיק למקום את כוחות הביטחון. כעת עורכת המשטרה בדיקה לחומר על מנת לזהותו.

"מצילים שלי דיווחו על אבן קטנה, מטאוריט שנפל מהשמיים והתלקח על הרצפה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אלי הגדיש, מנהל מחלקת חוף הים בבת ים. "גם כשהכנסנו אותו למים הוא לא כבה. כעבור כמה דקות הוא כבה, אבל נדלק שוב", הוסיף הגדיש שמיהר לתפוס את המצלמה ולתעד את האירוע.

הגדיש הוסיף ואמר כי המצילים שהיו נוכחים באירוע לא ידעו כיצד לעכל את התופעה. "אחד המצילים לקח את זה ביד ולא ידע מה זה", הוא סיפר. "כשהחתיכה כבתה לקחנו אותה ושמנו אותה בתחנת ההצלה", אמר הגדיש שאף יצר קשר עם המכון הגיאולוגי על מנת שישלחו צוות לבדיקת האירוע.

לאחר זמן מה, סיפר הגדיש, יצר עימו קשר עמיתו מחוף הים בראשון לציון שסיפר כי אירוע דומה אירע שם בחודש שעבר, אז לאחר בדיקה במעבדה התברר כי מדובר בפסולת זרחן שנפלטה מאחד מבסיסי צה"ל באזור.

יגאל פתאל מהאגודה הישראלית לאסטרונומיה ממתין לתמונות מהחוף כדי לבחון האם מדובר בעצם שמימי, אך בינתיים הוא מביע סקפטיות מסוימת. "ממה שאנשים מספרים משהו לא נשמע לי הגיוני", הסביר לנו פתאל, "אנשים מספרים שהעצם חרך את החול, אם אכן מדובר במטאור הוא אמור להצטנן עד שמגיע ארצה".