תפילה בפייסבוק: אלוהים, עשה שאובמה ימות

אחרי שפטריק סוויזי, פארה פוסט ומייקל ג'קסון נלקחו מאיתנו, אלמוני שהקים קבוצה בפייסבוק מבקש מאלוהים כי הבא בתור יהיה הנשיא האמריקני. למעלה ממיליון משתמשים כבר "הצטרפו" ליוזמה. מנגד, עצומה שקוראת למחיקת הקבוצה זכתה לתמיכה של "רק" 140,000 משתמשים. לא עושים "לייק"

מעריץ של אובמה בתקופת הבחירות (חדשות 2)

אלוהים שלי, רציתי שתדע: קבוצה חדשה בפייסבוק שהקים השבוע משתמש אנונימי פונה בתפילה לכל יכול - עשה שנשיא ארה"ב ברק אובמה ימות. עד עכשיו הצטרפו ל"יוזמה" החדשה למעלה ממיליון משתמשים שהחליטו לסמן "לייק".

הקבוצה האנונימית, שהסמל שלה הוא הנשיא האמריקני על רקע אדום עם הכיתוב "הצביעו לאובמה - כי הסוציאליזם עבד כל כך יפה לברית המועצות" נקראת כך: "אלוהים יקר, השנה לקחת לי את השחקן האהוב עלי, פטריק סוויזי. גם לקחת לי את השחקנית האהובה עלי, פארה פוסט. לקחת לי את הזמר האהוב עלי, מייקל ג'קסון. רק רציתי שתדע שהנשיא האהוב עלי הוא ברק אובמה. אמן".

הקבוצה שנפתחה ביום שלישי צברה בתוך יומיים כ-950 אלף משתמשי פייסבוק שסימנו עליה "לייק". כאמור, היום כבר חצתה הקבוצה את קו המיליון. בין התגובות שנכתבו עד כה על הקיר בקבוצה ניתן למצוא כאלו שתומכות ביוזמה ("מתה על זה!"), מתנגדות לה ("זה נוראי להתפלל למותו של אדם), לא מאמינות שהיא רצינית ("מי שחושב שהקבוצה הזאת אמיתית חייב ללכת שיבדקו לו את הראש") ואפילו כאלה שלקחו לעצמם את תפקיד משכיני השלום ("למה כולם לא יכולים פשוט להיות חברים?").

במקביל, מתנגדי היוזמה הקימו שלוש קבוצות חדשות, מתחרות, עם עצומה שמגנה את "נושא התפילה" וקוראת לפייסבוק להסירה לאלתר מהרשת החברתית. עם זאת, בניגוד לקבוצת השטנה, "רק" 140 אלף אנשים סימנו "לייק" לעצומה.

לא הפעם הראשונה

בשנה שעברה פתח השירות החשאי בארה"ב בחקירה לאחר שאלמונים העלו ברשת החברתית שאלת סוקר שבודקת האם לדעת הגולשים צריך להרוג את הנשיא האמריקני. הגולשים יכלו לסמן את התשובות "לא", "אולי, "כן" ו"כן, אם הוא ייקח לי את ביטוח הבריאות".

במקרה הזה, לשם שינוי, מיהרו ברשת החברתית להסיר את הסקר לאחר שקיבלו דיווחים על קיומו. נכון למועד כתיבת שורות אלו, עדיין לא הגיבו בבית הלבן על פתיחת הקבוצה החדשה. כמו כן, גם בפייסבוק עדיין לא שיחררו תגובה רשמית.