ת"א מציגה: אינטרנט חינם בכל העיר

בשורה מצויינת למכורי האינטרנט: עיריית תל אביב תספק אינטרנט אלחוטי בחינם לתושבי העיר במקומות מרכזיים בעיר. אם עד היום גלשתם רק במשרד ובבתי הקפה בעיר, בקרוב תוכלו להשתמש ברשת האלחוטית גם בחוף הים, בשדרות ובפארקים

אחרי שרושתה במצלמות אבטחה, תל אביב מתכסה ברשת נוספת שתבטיח שכל תושבי העיר יישארו מחוברים - למחשב.

יוזמה חדשה של עיריית תל אביב עומדת לרשת את העיר כולה בתוך שנה באינטרנט אלחוטי שיספק שירותי גלישה לתושבים ולמבקרים ברחובות המרכזיים, בפארקים ואפילו בחופי הים של העיר.

את התכנית הגה אלון סולר, חבר מועצת העיר מטעם הצעירים, שהסביר כי תכנית ניסיונית תיערך בשדרות בן גוריון, מכיכר רבין ועד חוף גורדון, והיא צפויה לצאת לדרך כבר בתוך חודשיים.

מטרת הניסוי, לדבריו, אינה להעריך את כדאיותו הכלכלית של הפרויקט, אלא לבחון כמה אנשים עושים שימוש ברשת האלחוטית ואיזה רוחב פס יידרש ליתר אזורי העיר. לאחר הניסוי ייערך מכרז בין ספקיות האינטרנט השונות ואז ירושתו יתר האזורים.

"אני סבור שפריסת רשת אינטרנטית אלחוטית תהפוך את תל אביב לעיר עוד יותר מתקדמת, לעיר שנותנת עוד יותר לתושבים שלה", אומר סולר, "בהרבה ערים בעולם כבר יש אינטרנט בחינם ברחבי העיר, ועכשיו תל אביב מצטרפת אליהן. בעידן שבו ניתן לגלוש באינטרנט גם מהטלפון הסלולארי, אני משוכנע שעשרות אלפי אנשים יעשו שימוש ברשת העירונית מדי יום". בשלבים הבאים תתרחב הרשת גם לשכונות הדרום והצפון בעיר.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק