מהנדס באפל איבד את האייפון החדש בבר

אחד ממהנדסי החברה שכח את האבטיפוס של של האייפון החדש שאמור לצאת לשוק בעוד חודשיים, בבר בקליפורניה. מי שמצא את המכשיר מכר אותו לבלוג הטכנולוגיה גיזמודו תמורת 5,000 דולר

אפל ידועה כאחת מחברות הטכנולוגיה הסודיות ביותר בעולם. היום מתמודדת החברה עם טעות חמורה של אחד מעובדיה, טעות שחשפה את הדגם החדש של האייפון שהשקתו צפויה רק בעוד חודשיים.

לפי הדיווח של הניו יורק טיימס, אחד ממהנדסי החברה שכח את האבטיפוס לדגם החדש של האייפון בבר בקליפורניה. מי שמצא את המכשיר מכר אותו לבלוג הטכנולוגיה גיזמודו תמורת 5,000 דולר.

תוך זמן קצר הופיעו תמונות של המוצר בבלוג גיזמודו, שפירק את המכשיר וניתח את המאפיינים הצפויים שלו: מלפנים דומה המכשיר לאייפון הנוכחי, אך הוא דק יותר ובעל קצוות חדים יותר. מקשי העוצמה והכיבוי שונים בעיצובם. אדם המקורב לאפל אישר כי מדובר בדגם החדש האמיתי של האייפון, אך סירב להזדהות. אפל עצמה לא מסרה תגובה.

בעקבות הידיעה זכה אתר גיזמודו לזינוק במספר הגולשים - בשעה אחת זכה האתר ליותר ממיליון גולשים שרצו לראות את התמונות. עד סוף היום, החלו להופיע דיווחים כי מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, פנה לגיזמודו לקבלת המכשיר בחזרה.

אתר גיזמודו הודיע אמש כי קיבל מכתב מברוס סואל, סגן נשיא בכיר באפל והיועץ המשפטי של החברה, הדורש לקבל בחזרה את המכשיר. "המכתב מהווה דרישה רשמית כי תחזירו את המכשיר לאפל", נאמר במכתב.