נא להירגע: האייפד עוד לא מגיע לישראל

משרד התקשורת הודיע היום כי הגאדג'ט החם של "אפל" לא יורשה להיכנס לארץ, עד שנציגת החברה בארץ לא תעביר את כל האינפורמציה הקשורה במכשיר. הבעיה הכרוכה באישור - רשת האינטרנט האלחוטי שמתאימה לתקינה האמריקנית, אך לא לארץ

האייפד עדיין לא עשה עלייה רשמית לישראל, אך במחוזותינו כבר מערימים קשיים על כניסתו לארץ: משרד התקשורת הודיע היום כי לא יאשר את כניסתם של המכשירים לארץ, בשל בעיות בהספקי שידור מודם ה-Wi-Fi. "המכשיר הנמכר היום בארצות הברית בלבד, פועל בהספקי שידור של המודם המתאימים לתקינה האמריקנית", נכתב בהודעת המשרד.

"מאחר שהתקינה בישראל בתחום ה-Wi-Fi דומה לתקינה האירופאית", מסבירים במשרד, "השונה מהתקינה האמריקנית והמתירה שידור בהספק נמוך יותר, הרי שהספק השידור של המכשיר מונע את אישור הפעלתו בישראל". במכס הודיעו שכל מי שיגיע עם מכשיר אייפד מחו"ל, יאלץ ליפרד ממנו בשדה התעופה.

משרד התקשורת פנה אל נציגת חברת "אפל" בארץ, חברת "איי-דיגיטל" בישראל, בבקשה לקבל את כל המידע הנוגע למכשיר, לצורך אישור הכנסתו לארץ. "האחריות לבדיקת התאמתו של המכשיר לפעולה במדינות אחרות מוטלת על הלקוח. האחריות להתאמת המכשיר כאשר יהיה ביבוא מסחרי לתקינה הישראלית, היא בידי חברת אפל, שהיא הכתובת לפניות", אמרו במסמך.