סערה בפייסבוק בעקבות מעצרה של קם

בשנות האלפיים נטשו האזרחים את בתי הקפה והברזלים במרכזי הערים ועברו לנהל את הדיונים הציבוריים על נושאים אקטואלים בפייסבוק. מיד לאחר שהותר לפרסום כי ענת קם נאשמת בהדלפת חומרים מסווגים לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו, קמו קבוצות שתמכו בפעילותה של קם, וגם כאלה שקוראות לשלוח אותה למאסר עולם

זה מספר ימים שמדינה שלמה עוסקת בפרשת ענת קם והדלפת המסמכים הסודיים לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו. אתמול, לאחר שהוסר צו איסור הפרסום שהביא להסרת הספקות בציבור לגבי הפרשה שנאסרה לפרסום על ידי הצנזורה הצבאית עד היום בשעות הצהריים, ניהלו אלפי אנשים דיון ציבורי נוקב בשאלה לגבי גורלה של ענת קם - והם ניהלו אותו בעיקר באינטרנט בכלל, ובפייסבוק בפרט.

קבוצות רבות שעוסקות בנושא הוקמו החל מאתמול משעות הצהריים. הקבוצות כמובן התחלקו לשתיים: כאלה שמבקרות את פעילותה של ענת קם וקבוצות שקוראות לשחרורה של מי שהועסקה עד לא מזמן ככתבת באתר וואלה.

"תטופל ענת קם על ידי חוליית מבחוח"

מהצד שמבקר את ענת קם בולטות שלוש קבוצות. אחת מהן מציעה דרך יצירתית להעניש את העיתונאית, עוד לפני העמדתה למשפט. "תטופל ענת קם על ידי החולייה שחיסלה את מבחוח", קוראים חברי הקבוצה. קבוצה אחרת, מעט יותר מתונה ממנה, קוראת לשופטים להטיל עונש של מאסר עולם על קם. "רק עונש כזה ירתיע אותה ואת דומיה בעתיד", רשמו בקבוצה.

בקבוצה אחרת שתומכת בפעילותה של קם וקוראת לשחרורה המיידי, "תשוחרר ענת קם", אמרו חברי הקבוצה כי קם תעבור בחברה הישראלי תהליך שנקרא "פחימיזציה", על שמה של טלי פחימה שעזרה למבוקש זכרייה זביידי להימלט מידי הצבא. "בשתי הפרשות צה"ל מפשל", אומרים חברי הקבוצה, "ומי שנושאת בעונש היא בחורה צעירה. בשני המקרים הנשים גרמו נזק בעיקר לזקפה הלאומית", טענו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

חזרת בלאו לארץ - צעד מטומטם

בכיר בפרקליטות: "נדרוש מאסר ממושך"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?

ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים

כך החלה הסערה