גרמו לצעירה להתאבד: דרך הפייסבוק

עד כמה גדול כוחה של רשת פייסבוק? 9 בני נוער מארצות הברית מואשמים כי על ידי סדרת הצקות והטרדות הביאו להתאבדותה של חברתם לספסל הלימודים. הנערה בת ה-15 סבלה במשך חודשים מקללות ואיומים בפייסבוק ובטוויטר. לבסוף תלתה את עצמה בביתה

נפלה קורבן להתעללות ברשת. אילוסטרציה (suterstock)

כתב אישום הוגש בארצות הברית נגד תשעה בני נוער, הנאשמים שעל ידי סדרת הצקות והטרדות דרך הפייסבוק גרמו לנערה בת 15 לשים קץ לחייה בתלייה. גורמי רווחה במדינה תוהים כעת כיצד ניתן לשלוט על בריונות קשה המתרחשת בתוך הרשת.

פיבי פרינס, תלמידת תיכון שהיגרה עם משפחתה מאירלנד לארצות הברית, נפלה קורבן להטרדות בלתי פוסקות מצד חבריה ללימודים. על פי כתב האישום שהוגש השבוע במסצ'וסטס, הצעירים קיללו אותה ואיימו עליה לאורך זמן רב.

בנוסף להודעות טקסט משפילות, ניצלו התיכוניסטים את האינטרנט בכדי למרר את חייה. באופן קבוע הייתה סופגת קללות בדף הפרופיל שלה בפייסבוק ובטוויטר. הסיבה ככל הנראה למסע ההשפלות, הוא קשר זוגי בינה לבין שחקן נבחרת הבייסבול בתיכון, מה שגרם לרבים לקנא בה.

לאחר מספר חודשים של הצקות בלתי פוסקות, החליטה פרינס להתאבד, ותלתה עצמה בחדר ארונות בביתה. בעקבות המקרה הואשמו ארבע בנות בגילאי 16 ו-17 בעבירות פליליות בהן, הטרדה, הפרת זכויות ופגיעה גופנית. שלוש בנות נוספות שגילן צעיר יותר יישפטו בבית דין לנוער.

שני נערים נוספים בני 18 שהיו גם הם מעורבים בפרשה הקשה, מואשמים בהטרדה ואינוס קטינה. בעקבות המקרה קולות רבים בארה"ב קוראים להגביר את האכיפה של חוקים נגד הטרדות ברשת בכדי למנוע את מקרה ההתאבדות הבא.

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם?