ששי מתרגש. טוויטר חוגג יום הולדת 4

היום לפני 4 שנים התרחש רגע היסטורי בעולם האינטרנט, לאחר שאחד ממייסדי טוויטר צייץ בחשבונו האישי: "אני בדיוק מגדיר את חשבון הטוויטר שלי". מאז הצטרפו סלבריטאים רבים וחברות מסחריות לשיגעון הציוצים, ובחודש פברואר האחרון נשלחו 50 מיליון ציוצים. אז כבר צייצתם מזל טוב היום?

גם ששי חוגג יום הולדת לטוויטר (חדשות 2)

כבר צייצתם חג שמח? הרשת החברתית טוויטר חוגגת היום ארבע שנים לציוץ הראשון, אותו שלח ג'ק דורסי, אחד ממייסדי החברה. בזמנו, כשדורסי עוד לא ידע מה תהיה ההשפעה של שירות המסרים שייסד, הוא צייץ לראשונה: "אני בדיוק מגדיר את חשבון הטוויטר שלי".

מאז השמיע דורסי את קולו קרוב ל-7,000 פעם, כשכל ציוץ כנראה היה משמעותי במיוחד עבור יותר ממיליון וחצי הגולשים שעוקבים אחרי החשבון שלו. מי שרוצה להשתתף בחגיגה שהחלה היום בשעה 12:50(שעון ניו-יורק), מוזמן להוסיף לציוץ שלו את הכיתוב #twitterday, שלמרות היום המיוחד - עדיין לא נמצא ברשימת הנושאים החמים בטוויטר.

היום, ארבע שנים אחרי שהוקמה, נתוני השימוש המכובדים ברשת החברתית ודאי מספקים את היוצרים והבעלים של החברה: על פי ההערכות, ישנם כ-65 מיליון משתמשים בטוויטר וכ-50 מיליון ציוצים נשלחו רק בחודש פברואר האחרון. יחד עם זאת, מספר הציוצים עדיין נמוך בכעשרה מיליון מההודעות דרך פייסבוק.

מפורסמים רבים תרמו לפריחת הרשת החברתית לאחר שסיפקו הצצה למעריצים ולמדורי הרכילות על החיים הפרטיים שלהם. בין הידוענים שנהנים מהתדמית המעודכנת כתוצאה מהשימוש בטוויטר, בני הזוג דמי מור ואשטון קוצ'ר, שאף ניצח את רשת CNN האמריקנית לאחר שגייס מיליון עוקבים. גם דמותו של ששי - מנהל התיכון של ליטל מעתוק במערכון של "ארץ נהדרת", עושה שימוש בטוויטר כדי לשמור על דימוי מעודכן.

הצטרפו לערוץ החדשות בשידור חי בימים א-ה מהשעה 9:00

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2