היסטוריה: פייסבוק משאירה מאחור את גוגל

אחרי ההשקות הכושלות של הרשת החברתית של גוגל "באזז" והגוגלפון - זה קורה: הרשת החברתית פייסבוק עוקפת את גוגל כאתר הפופולארי בארה"ב. החל מהיום - כל בעלי תיבות הדואר בעברית של גוגל יכולים לשלוח 50 מסרונים מדי יום למכשירים של פרטנר ופלאפון

אם גם אתם מאלה שיושבים במשרד ועושים כאילו הם עובדים בזמן שאתם בכלל מתעסקים עם הפייסבוק - אתם לא לבד. בשבוע האחרון הלא יאמן קרה: פייסבוק עבר את גוגל, והפך לאתר הפופולארי ביותר בארה"ב.

ללא ספק, אתר הרשת החברתית עלה על גל של הצלחה, גם בהישגי פופלאריות וגם בשמירה על קהל הגולשים. מתברר שמה שמעניין אותנו אלו החברים שלנו - יותר מאשר מה קורה בעולם. זה שפייסבוק אהוד על כולם ושהאתר הזה רק הולך וגדל, זה לא חדש. אבל לעבור את גוגל - זה כבר משהו אחר לגמרי. אל תשכחו שמדובר במפלצת אינטרנטית שחלשה לנו על הרשת.

מנוע החיפוש אמנם מדהים, אבל עם זאת נזקפו לחובת גוגל גם לא מעט טעויות בדרך. גוגל השיקו לא מעט מוצרים שלא ממש צלחו, כמו למשל הבאזז שהושק לאחרונה, שמקבל לא מעט ביקורות, בדומה לעוד מוצרים שיצאו מבית החברה. גם הסכסוך עם סין שמנסה לכפות את הצנזורה שלה על גוגל עומד בעוכריה וגוגל הודיעה לאחרונה שתפסיק את פעילותה במדינה האסייתית. בכך, מפסידים מיליארד גולשים פוטנציאליים.

החידוש האחרון שהשיקה גוגל הוא שירות שליחת הודעות SMS - בחינם. בשלב זה השירות ניתן בישראל רק ללקוחות "אורנג'" ו"פלאפון", ולא ללקוחות "סלקום". האפשרות אמנם קיימת כבר מספר חודשים ללקוחות בארץ שהשתמשו בדואר האלקטרוני של החברה, ה"ג'ימייל" באנגלית, וכעת השירות ניתן גם למי שמשתמש בתיבת התואר בעברית.

גם בזה: היא לא החלוצה

על פי השירות החדש, מקבל המשתמש במכסה ראשונית 50 הודעות בחינם, ובכל פעם שהוא מקבל הודעה מחבר, המכסה גדלה בחמש הודעות נוספות. אם המכסה מתאפסת, היא עולה תוך 24 שעות ליתרה של הודעה אחת. אין הגבלה לשליחת הודעות לטלפונים בצפון אמריקה.

חברת ICQ עשתה זאת לפני גוגל והיא מאפשרת כבר שנים אחדות שליחת הודעות למנויים בארץ ללא עלות. גם אצלה הדבר אפשרי רק ללקוחות פלאפון ופרטנר, ולא ללקוחות סלקום. ICQ נותנת ללקוחות מכסה בגובה 14 הודעות, ועל כל SMS חוזר, גדלה המכסה ב-8 הודעות נוספות.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק