אתה פדופיל? כנס לגוגל

סערה באנגליה סביב פירסום תמונת עירום של פעוט בשירות המפות של גוגל. בעדשת מצלמת הרחוב של גוגל נקלט פעוט בריטי כשמכנסיו מופשלים ואיבריו המוצנעים חשופים לעיני כל. מה שאולי יכול להיחשב כ"חמוד" בעיני עוברי האורח ברחוב, טוענים בבריטניה, יכול להיות כר פורה לפדופילי האינטרנט. החברה, כמובן, מיהרה להתנצל

ה"באזז" התקשורתי הבא: סערה בבריטניה סביב פירסום תמונתו של ילד בן 4 בשירות המפות של גוגל כשהוא צועד ערום ברחוב. טכנולוגיית המפות של גוגל מאפשרת לכל אחד להתעדכן במה שקורה כמעט בכל מקום בעולם על ידי צילום אקראי מדי מספר דקות של מה שנקלט בעדשת המצלמה.

תמונת הפעוט הופיעה בשירות המפות של החברה במהלך היום ובה ניתן לראותו באופן ברור את צדו הקדמי של הילד כאשר מכנסיו מופשלים. לידו מופיעה בתמונה אישה צעירה, ככל הנראה אימו או מטפלת, כאשר היא מלווה אותו ביציאה מהשירותים.

לאחר שהתקבלה ההודעה במשרדי גוגל על פרסום התמונה, מיהרה החברה להסירה מהאתר ולפרסם התנצלות. עם זאת, בבריטניה מתעורר כעת דיון ציבורי האם השירות של גוגל, שהושק בשנה שעברה ברחובות לונדון, לא עשוי לפתוח דלת חדשה בפני פדופילים להטרדת ילדים קטנים.

גוגל אמנם טישטשה את פניו של הפעוט, אך לא את לוחית הרישוי של הרכב אליה נכנס - מה שמאפשר לכל אותם מטרידים סדרתיים לאתר את כתובת ביתו.

זו לא הפעם הראשונה

כר נרחב לפעילות הפדופילים או מצלמה תמימה? אילוסטרציה (חדשות 2)
השירות גרם למחלוקות בבריטניה כבר בעבר כאשר בעדשת המצלמה נקלטו פעוטות ערומים, אנשים יוצאים מחנויות סקס ואחרים שהקיאו ברחוב. שירות דומה של גוגל העולמית, שמצלם תמונות לווין על כדור הארץ מהחלל, עלה לכותרות לפני מספר שנים לאחר שצילם בטעות את תחתוני החוטיני של אישה שהתכופפה במכוניתה ברחוב בארה"ב.

"כשיש דוגמא אחת כזאת, תהיינה עוד הרבה בעתיד", אמר אלכס דין, פעיל למען המלחמה בפגיעה בפרטיות, בתגובה לחשיפת איבריו המוצנעיו של הפעוט הבריטי בפרהסיה. מגוגל נמסר בתגובה: "אנחנו מצטערים על חוסר הנעימות שנגרם בעקבות המקרה". עוד מסר דובר מטעם החברה כי קיימים כלים באמצעותם יכולים הגולשים לדווח בזמן אמת על תקלות מן הסוג הזה.