מהיום: SMS בחינם מחשבון הג'י-מייל

הפעם היא לא החלוצה בתחום, אך החל מהיום - כל בעלי תיבות הדואר בעברית של גוגל יכולים לשלוח 50 מסרונים מדי יום למכשירים של פרטנר ופלאפון. כבר חודשים רבים מספקת החברה את השירות לבעלי תיבות הדואר באנגלית. מנויי סלקום בשלב הזה נשארים בחוץ

בשורה למסמסים: חברת גוגל הרחיבה אתמול את השירות שהיא מעניקה לגולשיה בישראל, וכעת היא מאפשרת לשלוח הודעות SMS, בחינם. בשלב זה השירות ניתן רק ללקוחות "אורנג'" ו"פלאפון", ולא ללקוחות "סלקום".

האפשרות קיימת כבר מספר חודשים ללקוחות בארץ שהשתמשו בדואר האלקטרוני של החברה, ה"ג'ימייל" באנגלית, וכעת השירות ניתן גם למי שמשתמש בתיבת התואר בעברית.

על פי השירות החדש, מקבל המשתמש במכסה ראשונית 50 הודעות בחינם, ובכל פעם שהוא מקבל הודעה מחבר, המכסה גדלה בחמש הודעות נוספות. אם המכסה מתאפסת, היא עולה תוך 24 שעות ליתרה של הודעה אחת. אין הגבלה לשליחת הודעות לטלפונים בצפון אמריקה.

הפעם היא לא החלוצה בתחום

שלא כמנהגה, גוגל אינה הראשונה להציע שירותי הודעות SMS באינטרנט. חברת ICQ מאפשרת כבר שנים אחדות שליחת הודעות למנויים בארץ ללא עלות, וגם אצלה הדבר אפשרי רק ללקוחות פלאפון ופרטנר, ולא ללקוחות סלקום. ICQ נותנת ללקוחות מכסה בגובה 14 הודעות, ועל כל SMS חוזר, גדלה המכסה ב-8 הודעות נוספות.

סלקום מסרה בתגובה הערב, כי היא מאפשרת ללקוחותיה משלוח הודעות SMS חינם, אבל "דוגלת באסטרטגיה" לפיה ההודעות בחינם יישלחו מהאתר שלה. מ"גוגל" ישראל נמסר שהם מקווים להרחיב את השירות למפעילות נוספות בעתיד.