מחפשים את "המחסלים" בגוגל

למרות היעדר מידע רשמי הקושר את המוסד לחיסול של איש החמאס אל-מבחוח, נראה שהגולשים ברשת מתעניינים יותר ויותר בארגון הישראלי. החיפוש אחר המילה "mossad" קפץ פי 7 בחודש האחרון, ביחס לכמות החיפושים בשנה שעברה

מחפשים את המוסד (חדשות 2)

ככל שנחשפות עדויות נוספות מחיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל מבחוח, מתרבים סימני השאלה לגבי הארגון שעומד מאחורי חיסולו. כלי תקשורת רבים מפנים את האצבע המאשימה לכיוון המוסד הישראלי, שצבר פופלריות גם בקרב הגולשים.

הפרסום על ההתנקשות באיש החמאס אל-מבחוח יצא מדובאי במחצית השנייה של ינואר. על פי האתר Google Trend שעוקב אחרי מגמות בחיפוש ברשת, היקף החיפושים אחר המילה "מוסד" זינק באמצע פברואר באופן חד. יותר מפי ארבעה חיפושים נרשמו לעומת כמות החיפושים בתחילת 2010.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח, כי בהשוואה לנתונים של 2009 מדובר כבר בזינוק של יותר מפי שבעה. פילוח לפי מדינות מראה שאיחוד האמירויות מוביל את טבלת החיפוש ב-30 הימים האחרונים. אחרי הנסיכויות נמצאות ישראל, סינגפור אירלנד והודו. מבין הערים שבהן חיפשו הכי הרבה גולשים את המילה "מוסד" - מובילה דווקא השכנה של דובאי, אבו-דאבי.

בנוסף לחיפושים הרבים במנועי החיפוש, נדמה שהמוסד הפך לטרנד גם בכל מה שקשור לאביזרים שבהם השתמשו הסוכנים. משקפיים כמו של "המחסלים" מדובאי או חולצה עם הלוגו של המוסד הם רק חלק מה"ליין" החדש שמציף את השוק הישראלי. העיתון הטיימס הלונדוני מדווח כי בעוד המנהיגים שלנו עסוקים בלתת תשובות לעולם הזועם על חיסול מבחוח, העם הישראלי דווקא לא מתבייש להראות את גאוותו.

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

דובאי: חשפנו עוד 15 מחסלים

ח"כ טיבי: זה כמו במאפיה

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2